Ethereum Ağında Yapay NFT Ticareti Azaldı

nft wash trade
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum ağında wash trade olarak bilinen yapay NFT ticareti tüm zamanların en düşüğü olan %1.8’e kadar düştü.

Ethereum tabanlı NFT piyasalarındaki yapay işlem hacimleri, theblock.co‘nun raporuna göre Mayıs 2022’den bu yana en düşük seviyeye geriledi.

Yapay NFT işlem hacimleri, 13 Ocak tarihinde %1.8’e kadar düştü. Bu, 1 Ocak 2023’teki %36.2’lik işlem hacmi ile karşılaştırıldığında oldukça düşük bir seviye ve aynı zamanda 1 Mayıs, 2022’de görülen %0.35‘lik orandan sonraki en düşük seviyedir. Bu yüzdeler, wash trading olarak adlandırılan, bireylerin kendi varlıkları arasında ticaret yaparak fiyatı veya likidite görünümünü yapay olarak yükseltmeye çalıştığı bir tür piyasa manipülasyonudur.

NFT Wash Trade ile Mücadele

Geçmişte wash trading’e en çok katkıda bulunan NFT platformları olan LooksRare, X2Y2 ve Blur, bu tür faaliyetleri önlemeye yönelik düzenlemeler yapmıştı.

Analist Rebecca Stevens, “LooksRare ve X2Y2 gibi borsaların bazı ticaret ödül programlarını kaldırmaya başladıklarını görmeye başladık” dedi. “Blur, wash trader’ları airdrop’larından elemeye çalışıyordu, bu da wash trading’i daha az çekici hale getirdi. Buna ek olarak, birkaç NFT piyasa tokeninin değerlemesinin düşmesi, genel olarak yapay NFT ticaretini azalttı.” diye ekledi.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Ethereum Ağında Yapay NFT Ticareti Azaldı
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!