OKX Borsası Avrupa’da Tether (USDT) İşlemlerini Durduruyor

okx borsası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası OKX, Avrupa Birliği (AB) ve Avrupa Ekonomik Alanı’nda (EEA) faaliyet gösteren kullanıcılarını etkileyecek önemli bir değişiklik duyurdu.

OKX borsası Avrupa bölgesinde artık popüler stabil kripto para birimi Tether (USDT) işlem çiftlerini desteklemeyecek.

Bloomberg’in raporlarına göre, OKX platformu sadece USD Coin (USDC) ve euro çiftleri üzerinden spot kripto işlemlerine izin verecek. Bu değişiklikle birlikte, kullanıcılar USDT’yi yalnızca USDC ve euro ile takas edebilecekler.

Platform yetkililerine göre, bu kararın arkasındaki ana nedenlerden biri, düzenleyici uyum ve platform güvenliğinin artırılması. OKX’in stratejik hedeflerinden biri, Avrupa pazarında euro likiditesini güçlendirmek ve euro ile yapılan kripto spot ticaretini teşvik etmek.

Bu hamle, AB’nin dijital varlık düzenlemeleri çerçevesi olan MiCA’nın hayata geçirilmesi bağlamında dikkate değer. OKX’in bu değişikliği, düzenleyici ortam ve likidite tercihlerindeki değişikliklerin sektördeki şirketlerin ve kullanıcıların stratejilerini gözden geçirmelerine yol açabilir.

Bu yeni düzenleme ile AB ve EEA’daki kullanıcılar için USDT işlemlerinin kaldırılmasına rağmen, OKX üzerinde USDT’nin yatırma, çekme ve tezgah üstü (OTC) işlemler dahil olmak üzere çeşitli işlemlerde kullanılmaya devam edeceği vurgulanmıştır.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

OKX Borsası Avrupa’da Tether (USDT) İşlemlerini Durduruyor
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!