ABD’de kriptopara karşıtı Senatör Warren’ın FTX Davasındaki Suskunluğu Sorgulanıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

John Deaton, Elizabeth Warren’ı FTX kripto dolandırıcılığına kayıtsız kalmakla eleştiriyor.

ABD’li eski hukuk profesörü olan Elizabeth Warren, 2013’ten beri Massachusetts eyaletinin kıdemli ABD senatörü olarak görev yapmaktadır. Kripto koinlere karşı güçlü karşıtlığıyla bilinen Warren, şu anda ABD’de kripto paraları yasaklayabilecek olan Digital Asset Anti-Money Laundering Act adlı tasarısı için destek toplamaktadır.

2022’nin Kasım ayında FTX kripto borsasının iflasından beri, son 12 ay boyunca, ABD’de kripto endüstrisi, Warren’ın FTX iflası ve kripto dolandırıcılığı davasına karşı çok da ilgi göstermediğini düşünüyor.

ABD’de kripto alanında hukuk danışmanlığı hizmeti veren ve CryptoLaw firması kurucusu avukat John Deaton, Warren’ın FTX kripto dolandırıcılığı davasındaki sessizliği üzerine sorular sordu. Deaton, Warren’ın, FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF) ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler arasındaki özel görüşmeye dair herhangi bir bilgiyi neden açıklamadığını sordu.

Deaton’ın Warren ve JPMorgan Chase CEO’su Dimon Arasındaki Potansiyel İşbirliği İddiası Endişe Yaratıyor

Deaton ayrıca Warren ve kriptokoin karşıtlığı ile bilinen bir diğer isim olan JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon arasında potansiyel bir koordinasyon olduğunu iddia etti.

Deaton, Dimon’ın kripto paralara karşı açık beyanları ile JPMorgan’ın son dönemdeki eylemleri arasındaki belirgin çelişkiye dikkat çekti. Dimon’ın kamuoyundaki tutumunun aksine, ABD’nin en büyük bankacılık firmalarından biri olan JPMorgan’ın kripto sektörüne aktif bir şekilde dahil olduğu ve JPMorgan’ın resmi olarak Bitcoin spot ETF başvurularını diğer fon yöneticileriyle işbirliği yaparak desteklediğini belirtti.

Deaton, kripto para ekosistemindeki etkili figürlerin ve kurumların kamuoyu önündeki beyanları ile operasyonel kararları arasında çelişkiler olduğunu ve bu durumun çeşitli çıkar çatışmalarını doğurduğunu ifade etti.

Diğer bir iddiasında Deaton, Warren’ın SEC başkanına bir duruşma sırasında önceden hazırlanmış sorular ve cevaplar sağladığını iddia etti ve böylelikle SEC başkanı Gensler‘ın SBF ile bağlantılı olduğuna dair sorulardan kaçmasına yardım etti.

ABD’de kriptopara karşıtı Senatör Warren’ın FTX Davasındaki Suskunluğu Sorgulanıyor
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!