Bitcoin’de Son Durum: Analiste Göre ‘HODLer’lar Güç Kazanıyor

hodl stratejisi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), ABD’de uzun süre beklenen ETF’lerin onaylanmasının ardından iki yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra %14,3’lük bir düşüş yaşadı. Bazı yatırımcılar 50.000 dolar altı seviyelerde kar elde etmeye karar verse de, analistler ve traderlar, temel boğa trendinin sonlanmadığını düşünüyor.

VanEck’in strateji ve Tether Limited’ın danışmanı olan ünlü dijital varlık stratejisti Gabor Gurbacs, Bitcoin’in “turistlerden” “HODLers” (uzun vadeli tutanlar) grubuna geçmesini şaşırtıcı bulmadığını söyledi. Gurbacs, ABD düzenleyicileri tarafından onaylanan Bitcoin ETF’lerinin potansiyel etkilerinden heyecan duyuyor ve bir yıl içinde çeşitli varlık yöneticisi sınıfları için yatırım aracı olarak Bitcoin erişiminde 10x-50x‘lik bir artış öngörüyor.

Şu an itibarıyla Bitcoin, son 24 saatte %0,9 artışla 41.539 dolar seviyesinden işlem görüyor, ancak aynı dönemde BTC ticaret hacmi %17 azaldı.

Bu “güçlü ellerin” dayanıklılığını inceleyen on-chain analistler, uzun vadeli sahiplerin çoğunun karlarını almadan önce varlıklarını 1,5-2 yıl boyunca tuttuklarını tahmin etti. Bu tutma modelinin en azından son 10 yıldır geçerli olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte, 3,5-4 yıl boyunca HODLing’den sonra kar almak, “boğa koşularının bir yan ürünü” olarak kabul ediliyor.

Glassnode araştırmacıları, mevcut fiyatlarla ortalama uzun vadeli sahibin mevduatları üzerinde %55 kâr elde ettiğini belirtmişti; analistlere göre bu metrik, Ocak 2024 itibarıyla “anlamlı bir şekilde olumlu” görünüyor.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Bitcoin’de Son Durum: Analiste Göre ‘HODLer’lar Güç Kazanıyor
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!