Dogecoin’in Geleceği: XPayments Haberi Boğayı Tetikler mi?

dogecoin geleceği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumartesi günü Dogecoin fiyatının 5 saat içinde %23’ten fazla artması, sosyal medya platformu X’de, XPayments hesabının oluşturulmasıyla ilişkilendirildi. Dolayısıyla topluluk içinde dogecoin geleceği hakkında umutları artırdı. Kripto para topluluğu DOGE’nin X’e bir ödeme aracı olarak entegre edilebileceğini düşünüyor. Ancak bu spekülatif yükseliş kısa ömürlü oldu.

Sosyal medyada kripto para analizleri ile tanınan anonim X hesabı Skew, Dogecoin (DOGE) fiyatında kalıcı bir yükselişin potansiyel itici güçleri konusunda bir analiz paylaştı. Skew’ün bulguları hem teknik hem de spekülatif piyasa dinamiklerine dayanan bir dogecoin geleceği perspektifi sunuyor.

Dogecoin Fiyatı Yeni Zirvelere Hazır mı?

Skew 4 saatlik DOGE grafiği incelemesinde, XPayments hesabının oluşturulmasının ardından güzel bir yükseliş yakalandığını ortaya koydu ve piyasanın ‘X’in Dogecoin’i ödeme seçeneği olarak entegre etme olasılığını fırsat olarak gördüğünü öne sürdü. Pozitif momentumun yanı sıra, Skew, DOGE’nin gerçek bir yükseliş için “1 haftalık en yüksek değerini ($0.08750) ve ardından yıllık açılışı” uygun bir şekilde geri kazanması gerektiğini vurguladı.

Analist, fiyat trendinin 4 saatlik Üstel Hareketli Ortalama (EMA) ve Relative Strength Index’in (RSI) 50’nin üzerinde olmasının önemini vurguladı. “Sistematik olarak, gerçek bir yüksekliği sürdürebilmek için fiyatın 4S EMA ve RSI ile 50’nin üzerinde trend yapmasını bekliyorum.” ifadesini kullandı.

Skew, DOGE Binance spot piyasasında yeni bir fiyat aralığı oluşumuna dikkat çekti ve 0,07 dolar civarında önemli bir spot talep bölgesi ile 0,1 dolar civarında büyük bir arz duvarı olduğunu belirtti.

Binance ve Bybit’teki DOGE için Açık Pozisyon (OI) ve Delta ile ilgili olarak, Skew, “bu +%13’lük fiyat hareketinde önemli bir OI artışı ve spot haciminden daha fazla vadeli hacminin görüldüğünü” gözlemledi. Spot piyasa akışlarını izleyerek fiyatı yönlendiren boğa göstergeleri için spot primin öncülük etmesi, dip alımlarında spot limit teklifler ve nötr finansman oranlarını takip etmeyi önerdi.

Skew, önemli bir DOGE rallisi için piyasanın dört net işarete ihtiyaç duyduğunu savundu:

Bu sefer gerçek bir anlatı, anahtar fiyat seviyesi geri kazanımı, 4S trendin sürdürülmesi, ve vadeli işlemler spekülasyonunu desteklemek için daha yüksek spot akışlar.

Skew’ün analizine ek olarak, kripto analisti @DaanCrypto, 1 günlük DOGE/USD grafiği üzerine bilgiler sundu ve “DOGE’yi karmaşıklaştırmıyorum. Güzel bir şekilde Günlük 200MA/EMA’nın tutulması ve XPayments anlatısının sürmesi yeterli” ifadesini kullandı. Ancak “bununla ilgili herhangi bir şeyin çıkıp çıkmayacağını bilmiyoruz” diyerek güvenlik marjları için daha yüksek zaman dilimlerine odaklanmayı önerdi.

Dogecoin-fiyat
Dogecoin fiyat grafiği, Kaynak: @DaanCrypto, tradingview

Manşet görsel: pixabay.com

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Dogecoin’in Geleceği: XPayments Haberi Boğayı Tetikler mi?
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!