Ünlü Analist Müjdeyi Verdi: Altcoin Sezonu Kapıda

altcoin sezonu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, ABD’de spot BTC ETF’lerinin onaylanmasından bir hafta sonra hala zorlanıyor gibi görünüyor. Fiyat hareketinin düşüş yaşadıktan sonra dar bir aralıkta işlem görmesi, beklentileri altcoin sezonu üzerine çevirdi.

Son günlerde sosyal medyada Bitcoin’in geleceğine ve Ethereum ile diğer kripto paralara olan ilişkisine dair yorumlar artmış durumda. X platformundaki popüler kripto analisti Michael van de Poppe, BTC’nin hakimiyeti konusuna dair görüşlerini paylaştı.

Bitcoin Hakimiyeti Zirveye mi Ulaştı?

Michael van de Poppe, Twitter platformunda yaptığı son paylaşımda, Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hakimiyeti konusunda açıklamalarda bulundu. Kripto analisti, BTC Dominansı (BTC.D) göstergesinin nisan ayındaki yarılanma öncesinde zirveye yaklaştığına dair bir öngörüde bulundu.

Poppe, Bitcoin Dominansı’nın yarılanma öncesinde zirveye ulaştığını destekleyen tarihsel kanıtlar bulunduğunu belirtti. Bu durumun 2020 ve 2016’da gerçekleştiğini söyleyen kripto uzmanı, 2024’te benzer bir durumun olasılığının yüksek olduğunu vurguladı.

Ayrıca, Michael van de Poppe, altcoin’lerin öncü kripto para birimini geride bırakma olasılığından da bahsetti. Analist, paylaşımında şunları söyledi:

Bitcoin dip yaptığında, altcoin’lerin performanslarının artmasını bekliyorum.

Son günlerde neredeyse hiç değişiklik olmaksızın devam eden durumuyla, Bitcoin Dominansı bu yazının yazıldığı sırada %49,8 seviyesindedir. Bitcoin fiyatı şu anda 41.726 dolar seviyesindedir ve son 24 saatte yalnızca %0,3’lük bir artışı yansıtmaktadır.

Ethereum, Altcoin Yükselişine Liderlik Edebilir mi?

X platformundaki başka bir kripto analisti olan Hedgex adlı kullanıcı, Bitcoin Dominansı konusunda çok benzer bir görüşe sahip. Popüler analist, BTC.D göstergesinin “(max pain) maksimum acı” yaşayacağını bekliyor, ancak toplam altcoin piyasa değeri olan “Toplam2” konusunda oldukça olumlu.

Kripto analisti, Ethereum’un altcoin rallisini öncü olarak yönlendirebilecek bir coin olarak tanımladı. İlginç bir şekilde Hedgex, Bitcoin fiyatının 100.000 dolar seviyesine ulaşacağını tahmin ederken, Ether’in daha fazla potansiyele sahip olduğunu düşünüyor.

Analiste göre, Ether’in daha fazla katalizatöre sahip olduğunu, bunlar arasında ABD’de potansiyel bir spot ETF lansmanının bulunduğunu ve bu durumun fiyatını eşi benzeri görülmemiş zirvelere taşıyabileceğini belirtiyor. Bloomberg uzmanı Eric Balchunas‘a göre, Mayıs ayında Ethereum için %70’e kadar bir spot ETF onay olasılığı bulunmaktadır.

Ethereum token’ı şu anda 2.463 dolar seviyesinde işlem görüyor ve 2024 yılının başından bu yana neredeyse %10’luk bir fiyat artışı yaşadı.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Ünlü Analist Müjdeyi Verdi: Altcoin Sezonu Kapıda
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!