Altcoin Sezonu Kapıda: Analist Yorumu

altcoin sezonu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analisti Crypto Prof, kripto piyasasındaki genel düşüşe rağmen altcoinlerin önemli bir yükseliş arifesinde olduğunu öne sürüyor. Analist teknik göstergelerin yakın zamanda başlaması muhtemel bir altcoin sezonuna işaret ettiğini iddia ediyor.

Analist, altcoinlerin “altın kesişim” (golden cross) olarak adlandırılan bir teknik formasyona doğru ilerlediğini belirtiyor. Bu formasyonun daha önce 2016 ve 2020’de gözlendiği ve bu dönemlerde boğa koşularının başladığına dair bir tarihsel benzerlik öne sürüyor. Crypto Prof, bu yılın benzer bir döngü yaşayabileceğini düşünerek piyasaya dair iyimser bir bakış açısı sergiliyor.

Analiste göre, altın kesişim formasyonunun oluşması, altcoinlerin yakında büyük bir ralli yaşayabileceğini gösteren olumlu bir sinyal. Bu durumun, “altcoin sezonu adı verilen bir dönemi başlatabileceği ve altcoinlerin Bitcoin’i performans açısından geride bırakabileceğini iddia ediyor.

Crypto Prof, twitterda paylaştığı teknik analizde görüşlerini paylaştı. Buna göre altcoin piyasasında 200 haftalık ortalamanın önceleri direnç olduğunu ancak fiyatın artık bu seviyenin üzerinde işlem gördüğünü belirten analist, direncin destek haline geldiğini ifade etti.

Analizin bir parçası olarak, Crypto Prof, altcoin sezonunun yaklaştığını destekleyen iki temel anlatı sunuyor:

İlk olarak, beklenen Spot Ethereum ETF başvurularının Mayıs ayında onaylanabileceği haberini paylaşıyor. İkinci olarak ise Tether’ın USDT arzını artırmasını dayanak gösteriyor. Her iki anlatı da daha fazla kullanıcının kripto piyasasına giriş yapmasına neden olacaktır. Dolayısıyla bunlar, likiditenin altcoinlere akabileceğini gösteren olumlu gelişmeler olarak değerlendiriliyor.

Sonuç olarak, Crypto Prof’un analizi, altcoin’ların önümüzdeki dönemde güçlü bir performans sergileme olasılığını vurgulayarak kripto piyasasındaki potansiyel bir dönüşü işaret ediyor.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Altcoin Sezonu Kapıda: Analist Yorumu
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!