Injective Volan Güncellemesini Kullanıma Sürüyor

Injective volan upgrade
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cosmos tabanlı blockchain platformu Injective Volan güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme, gerçek dünya varlıklarına (RWA) odaklanan bir yazılım modülünün eklenmesini ve diğer Cosmos zincirleri ile daha iyi etkileşim imkanları içeriyor.

Cosmos tabanlı Layer 1 blockchain olan Injective, Volan adlı bir ana ağ güncellemesi yayınladı. Güncellemenin merkezinde, gerçek dünya varlıklarına (RWA) odaklanan bir yazılım modülünün entegrasyonu bulunuyor.

Bu güncelleme, hem kurumsal hem de bireysel kullanıcıların çeşitli yapılandırılmış ürünlere erişimini sağlamayı amaçlamaktadır. Gerçek dünya varlıkları olarak tokenleştirilmiş fiat para çiftleri, hazine bonoları ve özel kredi ürünlerini içermektedir.

RWA’ların pazarı henüz yeni oluşmaya başlamış olsa da hızla büyüyor. Özellikle tokenleştirilmiş menkul kıymetler, geçen yıl içinde değerlerini hızla artırdı ve Dune Analtyics verilerine göre pazar büyüklüğü 500 milyon doların üzerinde tahmin edilmektedir. Injective, Volan ile bu pazardan pay almayı planlıyor.

Volan güncellemesinin bir diğer yönü de Injective üzerindeki inter-blockchain iletişim (IBC) protokolünün genişletilmesidir. Bu, Injective ve Cosmos ekosistemi içindeki diğer zincirler arasındaki etkileşimi iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

IBC’yi entegre etmek, ağın karmaşık çapraz zincir işlemleri, gelişmiş emir yönlendirme ve takasları da içeren bir şekilde kolaylaştırmasına olanak tanıyacaktır. Örneğin, bir kullanıcının başka bir Cosmos blockchain’i olan Celestia veya Osmosis üzerinde bir merkezi olmayan uygulama kullanarak çapraz zincir takasını başlatması ve bu işlemi Injective’in emir defteri modülünden geçirerek gerçekleştirmesi durumunda bu faydalı olacaktır.

Injective Labs CEO’su Eric Chen yaptığı açıklamada Volan güncellemesini şu şekilde açıkladı:

Injective Volan Mainnet güncellemesi, geliştiricilere gelecek nesil finans uygulamaları için eşsiz yerel yapı taşları sağlarken aynı zamanda diğer blockchain’ler ve uygulamalarla bağlantıyı iyileştiriyor

Injective, merkezi olmayan finans kullanımları için özelleştirilmiş bir etkileşimli blockchain’dir ve yönetim ve işlem ücretleri için kendi tokeni olan INJ‘yi kullanır.

INJ Deflasyonist Olacak

Volan güncellemesi ile Injective, INJ’nin zaman içinde giderek deflasyonist hale gelmesini amaçlayan tokenin zincir üstü enflasyon parametrelerinde değişikliklere yol açtı. Ayrıca, güncelleme, off-chain fiyat beslemelerini doğrudan blockchain’e entegre eden yeni bir oracle (fiyat verisi sağlayan uygulamalar) getiriyor.

Injective, theblock.co’nun haberine göre; Ağustos 2022’de Jump Crypto liderliğindeki 40 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı. Proje aynı zamanda Binance, Pantera Capital ve Mark Cuban tarafından desteklenmektedir.

Injective Volan Güncellemesini Kullanıma Sürüyor
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!