USDC’nin Sahibi Circle Halka Arz için Gizli Başvuru Yaptı

Circle (usdc) halka arz
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

USDC stabilcoin ihraçcısı Circle, menkul kıymetlerine ilişkin birincil halka arz için gizli başvuruda bulundu.

Piyasa değeri 25 milyar doların üzerinde olan USDC’nin ihraçcısı olan Circle Internet Financial şirketi, halka açık bir şirket olma planları çerçevesinde menkul kıymetlerine ilişkin birincil halka arz için gizli başvuruda bulunduğunu duyurdu.

Circle, bugün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) S-1 formu ile taslak bir kayıt beyanını gizlice sunduğunu açıkladı. Gizli başvuru, halka arz yapmayı planlayan şirketlerin planlarını kamunun gözünden uzak bir şekilde netleştirme esnekliği sunan yaygın bir yaklaşımdır.

Circle’ın açıklamasına göre, pay miktarı ve fiyatlandırma ile ilgili detaylar henüz belirlenmemiş olup, lansman SEC incelemesine bağlı ve piyasa ve diğer koşullara tabidir.

Şirket daha önce, Bloomberg’in kasım ayında anonim kaynaklara dayanarak bildirdiğine göre, potansiyel bir halka arz hakkında danışmanlarla görüşüyordu. O dönem raporun bildirdiğine göre;

Circle’ın bir IPO’da ne kadar değerlenmeyi arayacağı net değil, ancak 2022’de boş çek anlaşmasıyla halka gitmeye çalıştığında 9 milyar dolar değerindeydi.

Circle, 2021 yılında, özel amaçlı edinim şirketi olan Concord Acquisition Corp. ile birleşme yoluyla halka açılma konusunda anlaşmıştı, ancak bu düzenleme daha sonra iptal edildi.

Circle’ın yatırımcıları arasında Goldman Sachs, Fidelity ve BlackRock gibi finans devleri bulunmaktadır.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

USDC’nin Sahibi Circle Halka Arz için Gizli Başvuru Yaptı
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!