Wall Street Analisti Bitcoin’de Hedefin 500 Bin Dolar Olduğunu Düşünüyor

btc 500 bin dolar tahmini
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin spot ETF onayının yankıları sürüyor. Pek çok uzman konu hakkında yorumlarını paylaşıyor. Finans sektöründe öne çıkan bir isimlerden biri olan Tom Lee, 2014’te kurulan Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağıdır ve öncesinde J.P. Morgan’da Baş Ekonomi Stratejisti olarak görev yapmıştır. Hisse senedi araştırma ve piyasa analizi konularındaki uzmanlığıyla bilinmektedir.

Lee 10 Ocak 2024’te CNBC’de SEC’nin spot Bitcoin ETF‘leri üzerine aldığı kararı ve 2024 yılının ekonomi görünümü hakkında yorumlarda bulundu.

Genel Ekonomik Durum

Lee, 2024’ü hisse senetleri için olumlu bir yıl olarak öngördü, özellikle enflasyon endişelerinin azaldığını ve kazançların arttığını belirtti. İlk altı ayın zorlu olabileceğini, ancak Mart’a kadar %5’e kadar bir düşüşü alım fırsatı olarak gördüğünü ifade etti.

Ayrıca, resesyon riskini düşük tahmin etti ve piyasanın bu riski daha fazla fiyatladığını söyledi. Diğer yandan Lee, 2024’te beklenen Fed faiz indirimleri konusundaki tartışmalara da değindi. Enflasyonun aşağı yönlü seyrettiğini ve yıl sonuna kadar hedefe yaklaşması gerektiğini vurgulayarak, odak noktasının Fed faiz indirimlerinin sayısı değil, tahvil piyasasının enflasyon trendlerine nasıl tepki verdiği olduğunu belirtti.

Tüketici beklentilerinin pandemi öncesi seviyelere döndüğünü belirten Lee, konut ve araç fiyatlarının normalleşmesi durumunda enflasyonun etkilenmeyeceğini söyledi. Özetle ABD’de ikinci el araç fiyatlarının ise önümüzdeki 12 ay içinde düşebileceğini öne sürdü.

Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin fiyatı hakkında görüşleri sorulduğunda Lee, önümüzdeki 12 ay içinde Bitcoin’in fiyatının 100,000 doları aşabileceğini ve 150,000 doların üzerine çıkabileceğini öngördü. Son olarak Lee, Bitcoin’in sınırlı arzını ve talepte önemli bir artış potansiyelini vurgulayarak şunları söyledi:

Benim düşünceme göre önümüzdeki 12 ay içinde 100.000 doların üzerinde, belki 150.000 dolar. Ve önümüzdeki beş yıl içinde, sınırlı bir arzımız var ve şimdi bir spot Bitcoin borsa işlemli fonu onayı ile potansiyel büyük bir talep artışımız var, bu nedenle beş yıl içinde 500.000 dolar civarında bir şey potansiyel olarak gerçekleştirilebilir olabilir.

Tom Lee CNBC’de görüşlerini paylaştı.

Bitcoin için çılgın tahminler

ARK Invest kurucusu Cathie Wood, spot BTC ETF’lerinin onaylanması ile Bitcoin için muazzam bir fiyat hedefinin daha olası hale geldiğini söylüyor.

CNBC Squawk Box’ta verdiği yeni bir röportajda Wood, ARK Invest’in Bitcoin’in 2030’a kadar 1.5 milyon dolar seviyesine ulaşma olasılığını şimdi daha muhtemel gördüğünü söylüyor:

Temel senaryomuz 600,000 dolar civarında. Boğa senaryomuz – ve bu SEC onayıyla boğa senaryosu olasılığının arttığını düşünüyoruz, bu bir yeşil ışık 2030’a kadar 1.5 milyon dolar. Bu büyük bir fikir. Bu, tarihte ilk küresel, merkezi olmayan, dijital, kurallara dayalı – burada kritik olan kurallara dayalı – para sistemidir. Bu çok büyük bir fikir.

Cover Image by Freepik

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Wall Street Analisti Bitcoin’de Hedefin 500 Bin Dolar Olduğunu Düşünüyor
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!