Analist Açıkladı: Bitcoin Şubat’ta Fırlayabilir

bitcoin şubat fiyatı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, Ocak ayında beklentileri karşılamada zorlanmış olsa da uzmanlara göre Şubat ayı, kripto para birimleri için daha umut verici bir dönem olabilir.

Bazı piyasa gözlemcilerine göre, geçen yıl Bitcoin’in performansı hayal kırıklığı yarattı. Uzun vadeli bir ayı trendi, Bitcoin’in 2022’de beklenen ivmeyi yakalayamamasına neden oldu. Bitcoin, 2023’e 16.547 dolardan başlayarak yılın ilk yarısında 20.000 dolar seviyelerinde dolaştı. Piyasa, spot tabanlı Bitcoin ETF’sinin onayını beklerken, yıl sonuna doğru beklentiler yükseldi ve Bitcoin fiyatı 42.500 dolara kadar çıktı.

Son zamanlarda 11 adet spot tabanlı Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının ardından, piyasa Grayscale’in GBTC çıkışlarını karşılamak için düşüşler yaşadı. Bazı önemli figürler, Bitcoin’in değerinde bir artış beklemelerine rağmen, varlık henüz beklenen seviyelere ulaşamadı.

Ancak bir analist, Şubat ayının dikkat çekici olabileceğini düşünüyor. X platformunda Jelle adıyla tanınan kripto analistinin gözlemlerine göre, Bitcoin Eylül 2023’ten bu yana kazançlarını ikiye katlamaya devam ediyor. Eğer bu trend devam ederse, Şubat ayında Bitcoin ivme kazanabilir.

Analistin ifadesine göre, “Bitcoin, Eylül ayından bu yana izlediğimiz modeli sürdürüyor. 4 ay yeşil, 1 ay kırmızı. Tarih tekerrür ederse, Şubat ayı güçlü olmalı.” dedi.

Aynı şekilde, bir diğer meşhur analist Ali Charts, Bitcoin’in önceki boğa koşularını taklit etmesi durumunda önümüzdeki iki yıl boyunca olacakları şu şekilde etti:

Bitcoin, 2015-2018 ve 2018-2022 arasındaki boğa koşularını kendi piyasa diplerinden yansıtırsa, tahminler bir sonraki piyasa zirvesinin Ekim 2025 civarında gerçekleşebileceğini gösteriyor. Bu, BTC’nin önünde hala 600 günlük bir yükseliş ivmesi olduğu anlamına geliyor!

Özellikle, Bitcoin dün 42.000 doların üzerine çıkarken, altcoinler kırmızı bölgede kaldı. S&P 500 endeksi de önceki gün tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti ve Santiment’in belirttiği gibi, kripto için yükseliş argümanı, Bitcoin ve diğer önde gelen varlıkların “ortalamaya gerileyebileceği” ve hisse senedi piyasasını yakalayabileceği yönünde.

Yazı yazıldığı sırada Bitcoin, 41.773 dolar seviyesinde işlem görüyor ve satış baskısı nedeniyle işlem hacmi %34’ten fazla düşmüş durumda.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Analist Açıkladı: Bitcoin Şubat’ta Fırlayabilir
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!