Optimism İçin Kilit Açım Vakti: 75 Milyon Dolarlık OP Serbest Kalacak

op kilit açımı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum için ikinci katman ölçekleme çözümü olan Optimism ağında, 29 Ocak 2024 tarihinde yaklaşık 75 milyon dolar değerinde 24,16 milyon adet OP kilit açım yapılacak.

Kripto projeleri genellikle erken yatırımcıların ve proje çalışanlarının tokenlerini dağıtıldıktan hemen sonra büyük miktarlarda satmalarını önlemek için token arzının bir kısmını kilitler ve zaman içinde serbest bırakır. Bu kilit açımları genellikle piyasadaki ani arz artışından dolayı fiyat düşüşlerine neden olabileceği için endişeyle karşılanır.

Optimism’in yaklaşan kilit açımı, proje yatırımcılarına ve ana katkı sağlayanlara toplam dolaşımdaki arzın yaklaşık %2,5’ine denk gelen 24,16 milyon OP tokeni dağıtacak. Proje şu ana kadar toplam arzının %20,6’sına denk gelen yaklaşık 885 milyon adet tokeni serbest bıraktı.

Bu ayın başlarında Optimism, Bedrock güncellemesini takiben gelen Canyon güncellemesini piyasaya sürdü. Bedrock güncellemesi, Canyon, Shanghai ve Capella hardfork’larına destek sağlamanın yanı sıra birkaç küçük hata düzeltmesini uygulamaya odaklanan bir güncellemedir. Ayrıca proje, Optimism Collective’in gücünü oluşturan ve projeye katkıda bulunanlara ödül olarak 30 milyon dolarlık token dağıtımı yapacağını duyurdu.

CoinMarketCap verilerine göre OP geçen hafta %2’den fazla düşüş yaşadı. Yazı esnasında 3 dolar civarında işlem gören tokenin piyasa değeri yaklaşık 2,9 milyar dolar.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Optimism İçin Kilit Açım Vakti: 75 Milyon Dolarlık OP Serbest Kalacak
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!