SHIB Coin Yakım Oranı %4.907 Arttı: Fiyat Etkilenir mi?

shib coin yakım oranı arttı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler memecoin Shiba Inu yakım oranı son 24 saat için büyük bir artış gösterdi. SHIB coin yakım oranını takip eden platform olan Shibburn’e göre yakım oranı %4.907 artış gösterdi.

Shibburn twitter hesabının paylaştığı verilere göre; son 24 saatte gerçekleşen 9 yakım işleminde toplam 19.387.761 adet SHIB token yakılarak tedavülden kaldırıldı. Bir önceki gün yaşanan düşük yakım miktarı, yakım oranını %97 düşürmüştü. Bu sayede yakım oranında son 24 saatlik keskin bir artış yaşanmış oldu. Haftalık yakım oranı ise son 7 günde yakılan 210.346.123 adet SHIB token sayesinde %54,9 artmış oldu.

SHIB Coin Fiyat Yorumu

Bir önceki SHIB coin yorumumuzda Robinhood alımlarının özellikle kripto twitter’da bir heyecan dalgası yarattığından bahsetmiştik. Ancak marketin genel düşüş yönlü hareketi SHIB’in hareketini de sınırladı. Geçen haftaki devasa yakım oranına rağmen SHIB, 0,000009 dolarlık kritik seviyenin ötesinde önemli bir hareket göstermedi. Tüm piyasanın Bitcoin’in bir sonraki hamlesini beklediği bu günlerde volatilite eksikliği devam ediyor.

Coin enflasyonunu kontrol etmek amacıyla uygulanan yakım işleminin SHIB coinin fiyatına olumlu etki göstermesi bekleniyor. Bu sayede talep sabit dahi kalsa arzın azalacağı ve token değerinin artacağı varsayılıyor. Ancak unutulmamalıdır ki, kripto para piyasası oldukça volatil bir yapıya sahiptir. Ayrıca SHIB dahil pek çok kripto koin, spot piyasanın yanı sıra açığa satış imkanının olduğu vadeli işlem piyasasında da işlem görmektedir. Bu nedenle spot piyasa alımlarının kaldıraçlı işlemlerle açığa satışlar yapılarak güvene alındığı senaryolarda, token arzını azaltmak tek başına fiyatta beklenen etkiyi göstermeyebilir.

SHIB Coin Teknik Analiz

Shiba Inu, 23 Ocak’ta 0,00000843 dolardan sessizce toparlandı ve günlerdir bu seviyenin üzerinde bulunuyor. Bununla birlikte, 28 Ocak’taki yükseliş dalgası 0,00000925 dolarlık seviyede kırılmışa benziyor.

28 ocak shib coin fiyat yorumu
SHIB coin fiyat grafiği, Kaynak: tradingview

Günlük grafikte açık kalmış iki fitil arasında fibonacci düzeltme seviyelerini belirlediğimizde, fiyatın tırmanışını sürdürmesi halinde en önemli direncin 0,00000979 dolar seviyesi olacağı gözlenmektedir. Bu seviye civarında defalarca destek-direnç değişimi olduğu göz önüne alınırsa fiyatın büyük bir hacim desteği olmadan burayı geçmesi zor görünüyor. Bu seviyenin hacimli kırılımı fiyattan bir sıfır silinme ihtimalini doğurabilir. Öte yandan aşağıda 0,00000865 dolar seviyesinin desteği önemli görünüyor. Fiyat üç defa denemesine rağmen bu seviye altında bir kapanış olmaması şimdilik olumlu bir işaret.

SHIB destekler: 0,00000865, 0,00000830 ve 0,00000763
SHIB dirençler: 0,00000937, 0,00000979 ve 0,00001

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

SHIB Coin Yakım Oranı %4.907 Arttı: Fiyat Etkilenir mi?
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!