SHIB Token Yakım Oranı %4000’i Aştı: Fiyat Analizi Ne Söylüyor?

shib token yakım
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Shiba Inu yakım mekanizması, token yakma oranında bir kez daha önemli bir artış yaşadı. Bu sayede yakım adresine milyonlarca SHIB token gönderildi ve böylece dolaşımdaki arz nispeten azaldı.

Shiba Inu’nun SHIB token yakma özelliği, dolaşımdaki SHIB tokenlerinin sayısını azaltarak, meme coin’in toplam arzını azaltmayı, bu yolla onu daha değerli hale getirmeyi amaçlıyor.

SHIB token yakımını takip eden veri platformu Shibburn’e göre , yakma oranı son 24 saat içinde büyük bir sıçrama yaptı. İzleme platformundan alınan veriler, token yakımının geçtiğimiz gün %4155 oranında arttığını ortaya koydu.

shib token yakım oranı
SHIB token mevcut arz ve yakım oranı, Kaynak: shibburn

Shiba Inu şu ana kadar yaklaşık 1 katrilyonluk arzının %40’ını yakım mekanizmasıyla dolaşımdan çekmiş bulunuyor. SHIB token yatırımcıları bu mekanizma sayesinde tokenin fiyatının yükseleceğini umuyor.

Shiba Yakım Oranı Neden Arttı?

Yakma oranındaki artış, Shiba Inu ekibinin SHEboshi adlı ERC-404 token standart tabanlı Non-Fungible Token (NFT) koleksiyonunun piyasaya sürüldüğünü duyurmasının ardından geldi. Shibburn, son 24 saat içinde yakım adresine 86 milyondan fazla SHIB tokeninin gönderildiğini ve bunun bir artışa neden olduğunu açıkladı.

Yükseliş, yukarıda bahsedilen Shiba Inu tokenlerini yakan iki işlem tarafından tetiklendi . İzleme platformuna göre, işlemler toplam 86.015.940 SHIB tokeni yok etti.

0x60812.. olarak tanımlanan bir cüzdan adresi, 16 saat önce shiba yakım cüzdanına 85 milyondan fazla SHIB aktararak yakımın çoğunu gerçekleştirdi. Bu arada cüzdan adresi tarafından yapılan ikinci işlem de ise 1 milyon SHIB tokeninin yakıldığı görüldü.

Yanma oranı bugün %4.000’den fazla artmış olabilir, ancak son 7 günde pek fazla aktif değildi. X’teki (eski adıyla Twitter) saatlik SHIB yakım güncellemesinden elde edilen raporlar, geçen hafta yaklaşık 146 milyon SHIB tokeninin yakılmasıyla %36’lık bir artış olduğunu gösteriyor. Yakma özelliğinin kullanıma sunulmasından bu yana, yakma cüzdanına 410 trilyondan fazla SHIB gönderildi.

Sonuç olarak, şu anda dolaşımda 999,98 trilyon SHIB’in ilk arzından kalan 580 trilyondan fazla SHIB var. Dolayısıyla bu rakamlar, SHIB topluluğunun yakımı iyileştirmek için hala yapacak çok işleri olduğunu gösteriyor.

SHIB Token Fiyat Analizi

Bir önceki SHIB token yorum yazımızda 0,5’lik fib. düzeltmesinin ciddi bir direnç olduğunu ve fiyatın bu seviyenin üzerine kalıcı bir şekilde yerleşebilirse eğer daha yukarıları hedefleyeceğinden bahsetmiştik. Geçtiğimiz günlerde fiyat bu seviyenin üzerine çıkma denemeleri yapsa da kalıcı olamadı. Yazı hazırlandığı esnada Shib token fiyatı 0,00000964 dolardan işlem görmekteydi.

22 şubat shib yorum grafiği
Shib token günlük fiyat grafiği, Kaynak: tradingview

Fiyat her ne kadar kritik direnci aşamamış olsa da Ekim ayından gelen trend desteğine sıkı sıkıya tutunmaya devam ediyor. Kısa vadeli trade denemeleri için bu trend takip edilebilir.

Uzun vadeli projeksiyonda ise henüz bir değişiklik gözlenmiyor. Uzun zamandır süre gelen alçalan takoz formasyonu fiyat üzerindeki aşağı yönlü baskısını sürdürüyor. Diğer yandan, daha önceki yazımızda belirttiğimiz trend çizgisi ile takoz formasyonunun üst bandının kesişimi önemli bir kırılımı beraberinde getirebilir.

shiba analiz
Shiba Inu haftalık fiyat grafiği, Kaynak: tradingview

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

SHIB Token Yakım Oranı %4000’i Aştı: Fiyat Analizi Ne Söylüyor?
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!