Shiba Inu Yorum: Momentum Yavaşladı, Kritik Seviye Aşılabilecek mi?

shiba inu yorum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Shiba Inu Yorum: Genel piyasa toparlanmasına paralel olarak, popüler memecoin Shiba Inu Şubat’ın ikinci haftasında ivme kazandı.

0,0000088’den gelen olumlu dönüş, SHIB fiyatını aylık grafiğin en üst seviyesi olan 0,00001’e çıkarmak için %14’lük bir artışa neden oldu. Mevcut piyasa görünümü uzun süreli bir ralliyi işaret etse de, uzun bir süredir devam eden alçalan takoz formasyonundan kaynaklanan üstteki arz, genel eğilimin düşüş eğiliminde olduğunu yansıtıyor.

SHIB Fiyatı Kritik Seviye olan 0,00001 Doları Geri Kazanabilir mi?

Güçlü iki haftalık bir rallinin ardından Bitcoin fiyatı 52.000 dolar direnç seviyesine ulaştı. Bitcoin analizi yaptığımız yazımızda yükseliş kanalının üst bandında momentumun yavaşlayabileceğini işaret etmiştik. Bu satış baskısı genel altcoin piyasasını da etkiledi. Dolayısıyla Shiba Inu, trend destek bölgesine kadar önemli bir düşüş yaşadı.

Shiba Inu fiyatı bugün %4’lük bir düşüş yaşayarak kısa süreliğine 0,00000941 dolardan işlem gördü. SHIB, her ne kadar Ekim ayından gelen trend desteği sayesinde bu düşüşü atlatmış olsa da, satış baskısı artmaya devam ederse, trend desteğinin kırılmaması önem arz ediyor. Bu nedenle yatırımcılara bu trend desteğini dikkatle takip etmelerini öneririz.

18 şubat shiba inu yorum
SHIB günlük fiyat grafiği, Kaynak: tradingview

Ayrıca, mevcut düşük işlem hacmi, momentumun zayıflığına işaret ediyor. Aslında bu tarz yükselişlerin bu gibi çeşitli küçük düzeltmelerle gelmesi kripto para piyasalarında normal olarak kabul edilebilir. Yükselen destek trend çizgisi, alıcıları motive edebilir ve kalıcı bir fiyat toparlanmasını başlatmalarına yardımcı olabilir.

Beklenen bu toparlanma, SHIB fiyatını 0,00000979 üstüne atabilir. Bu seviye fibonacci düzeltme seviyesinin ortası olduğu için önem arz ediyor. Bu seviye üzerinde kalıcılık, fiyatı 0,000011 dolar direncine doğru taşıyacaktır.

Alçalan Takoz Formasyonu SHIB Fiyatındaki Düşüş Trendini Yönetiyor

Diğer yandan SHIB coin haftalık grafiği incelendiğinde uzun dönemli bir alçalan takoz formasyonu göze çarpmaktadır. Alçalan takoz formasyonları genellikle güçlü bir kırılımla sona ererek varlığın bir boğa koşusu yapacağının işareti olarak da yorumlanır. Ancak güçlü kırılım gelene dek takozun üst bandı güçlü bir direnç olarak görev yapacaktır.

shiba analiz
SHIB haftalık fiyat grafiği, Kaynak: tradingview

0,000011 dolara yönelik beklenen ralli, SHIB’i formasyonun üst sınırını test etmeye zorlayacak. Bu direnç, SHIB coinde yeni bir düzeltme trendini tetikleyebilir. Diğer yandan aşağıdan gelen trend desteği ile takozun üst bandının 30 Mart itibarıyla kesişecek olması takozdan çıkış için gerekli olan güçlü kırılımı da beraberinde getirebilir.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Shiba Inu Yorum: Momentum Yavaşladı, Kritik Seviye Aşılabilecek mi?
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!