Tron Fiyat Yorumu: TRX Yükselişi Devam Edecek mi?

tron yorum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TRON’un (TRX) fiyatı 2024 yılıyla birlikte adeta eski günlerine dönüş işareti vererek önemli ölçüde artış yaşadı. 6 yıl önceki tüm zamanlar yükseği olan 0,23 dolara henüz çok yol varsa da 2021 boğasındaki 0,18 seviyelerini yakalaması mümkün olabilir.

TRX Şubat ayıyla birlikte uzun süredir bulunduğu konsolidasyon aralığından çıkış yaprak yılbaşından gelen yükseliş kanalının üst bantlarına doğru yöneldi. 1 Şubat itibarıyla uzun süredir kırmakta zorlandığı 0,113 direncini hacimli ve uzun bir yeşil mumla geride bırakan TRX, 15 günde yatırımcısına %17’lik bir kazanç sağlamış oldu. Yazı hazırlandığı esnada Tron 0,131 dolar seviyesinde işlem görmekteydi.

tron fiyat yorumu

Gün içerisinde, mevcut seviyede yaşanan bir düzeltme hareketi, en yakın destek seviyesi olan 0,1248’e kadar bir düşüşü tetikledi. Ancak kısa süre içerisinde güçlü bir alımla yeniden yükseliş yaşadı. Bu yükseliş TRX’in bir boğa sezonun arifesinde olduğunu düşündürüyor.

TRON, 1.000 Günlük Zirveye Ulaştı

Haftalık zaman dilimi grafiği, 2024 yılında TRX fiyatının yaklaşık %30 arttığını gösteriyor. Daha yakın zamanda, ardışık dört boğa haftalık mum çubuğunun oluşmuş olması göze çarpıyor.

Yukarı yönlü hareket, yatay direnç bölgesinden çıkışa neden oldu ve bugün $0.132 seviyesine kadar yükseldi. Bu, Mayıs 2023’ten bu yana en yüksek fiyat. TRX’nin şu anki tüm zamanların en yüksek seviyesine sadece bir direnç daha bulunuyor.

Analistler Ne Diyor?

Kripto para analistleri, gelecekteki TRX trendine olumlu bakıyor gibi görünüyor. Twitter’da MammonnTrading adıyla bilinen analist, TRX fiyat grafiğini tweetledi ve bunun en iyi görünen kripto paralardan biri olduğunu belirtti.

Mammonn attığı tvitte TRON’u ve Justin Sun’ı beğendiğini ifade etti:

Tron grafiği gerçekten harika görünüyor olmasına rağmen, Twitter akışımda TRX’den hiç bahsedilmediğini görmek komik. Kripto piyasası sallantı halindeyken, bu coin 22 Kasım’dan bu yana yalnızca yükseliş modunda. Üstelik, ATH’ye ulaşmak için sadece %40 kaldı. Tüm orijinal kripto figürleri gitti, Justin tek kalan oldu.

TRX Fiyat Tahmini: Yeni Zirvelere Ne Zaman Ulaşılacak?

Fiyat hareketi, TRX’nin Aralık 2022’den bu yana yükselen bir destek trend çizgisi ile arttığını gösteriyor. Eylül 2023’te, daha dik bir yükselen destek trend çizgisi oluşturdu.

Günlük zaman dilimi grafiği Elliot dalga teorisine göre incelendiğinde, dalga sayımına göre, bu hareketin beş dalgadan oluşan yükseliş hareketinin üçüncü dalgası içinde olması muhtemel. 3. dalganın oranın 1:1,61 olması durumunda, $0.140 seviyesine kadar bir yüksekliş öngörülüyor. Bu da mevcut fiyatın %10 üzerinde. Bu, TRX’yi 2021’in en yüksek seviyesine, yani $0.181’e yaklaştırabilir.

tron fiyat tahmini

Ancak, elbette yükseliş tahminlerine rağmen TRX fiyatı mevcut seviyede ani bir geri çekilme ile $0,110 seviyesindeki trend çizgisine kadar %15’lik bir düşüş de yaşayabilir.

Pepe yorumunu okudunuz mu?

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Tron Fiyat Yorumu: TRX Yükselişi Devam Edecek mi?
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!