Meme Coin Rallisi Başladı mı? SHIB, PEPE, BONK Teknik Analiz

shiba pepe yorum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa sürelerde yaptıkları büyük çıkışlarla yeni zenginler yaratma potansiyeli olan meme coinler, yeniden popüler olmuş durumdalar.

Bitcoin’in son yükseliş hareketi başta meme coinler olmak üzere altcoinlerde de %100’lere varan yükselişleri tetikledi. Bir kaç aydır tartışılan boğa sezonu geldi mi, gelecek mi, tartışmaları dün geceden itibaren artık sona gelmiş görünüyor. Piyasa daha önceki boğa sezonlarındaki hareketin bir benzerini yaşamaya başladı.

Bitcoin spot ETF anlatısıyla kripto paralara giren akıllı paranın altcoin sezonunu da tetiklemesi an meselesi. Bu yazımızda popüler meme coinlerden SHIB, PEPE ve BONK fiyat analizi yapacağız.

SHIB Fiyat Analizi

Shiba Inu yakım mekanizması sayesinde dolaşımdaki SHIB token miktarını son aylarda hızla azaltmasıyla epey haber olmuştu. SHIB yakım verilerini takip eden Shibburn verilerine göre son 24 saatte shiba yakım oranı %1.800’den fazla artmış durumda.

Bir önceki SHIB analizi yazımızda fiyatın Ekim ayından gelen trende tutunduğunu ve momentumunu devam ettirebilirse trend çizgisi ile alçalan takoz formasyonun üst bandının kesişiminin büyük bir kırılımı tetikleyebileceğinden bahsetmiştik.

28 şubat shib yorum
Shib günlük fiyat grafiği, Kaynak: tradingview

Dünkü Bitcoin yükselişi ile birlikte fiyat, büyük ve hacimli bir mumla uzun süreli bir düşüş trendi olan alçalan takoz formasyonun üstüne çıkmayı başardı.

0,786’lık Fibonacci düzeltme seviyesine denk gelen 0,00001102 dolar seviyesinin üstüne çıksa da buradan gelen satış dalgasıyla fiyat yeniden alçalan takoz formasyonun üst bandına kadar geriledi. Yazı hazırlandığı anda Shib coin fiyatı 0,00001088 dolardan işlem görüyor.

Yükseliş momentumunun devam etmesi halinde SHIB için ilk direncin 0,000012 dolar seviyesi olması muhtemel görünüyor. Aşağıda ise 0,5’lik fib. düzeltmesi ciddi bir destek olarak bekliyor.

PEPE Fiyat Yorumu

Popüler memecoin Pepe, son iki günde %118 artarak 27 Şubat’ta 10 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Memecoin, haber yayına hazırlanırken 24 saat içinde %58 artışla 0,0000026 dolardan işlem görüyordu. Pepe, CoinGecko verilerine göre kar realizasyonlarına uğramadan hemen önce 0,0000029 dolara kadar ulaştı.

Pepe’nin piyasa değeri şu anda 1 milyar doların üzerinde ve 24 saatlik işlem hacmi geçen güne göre %480 artışla 1,38 milyar dolara ulaştı.

Şubat ayında PEPE akıllı paranın odağındaydı. Koinabc.com olarak daha önce bildirdiğimiz Nansen verilerine göre Şubat ayında balina cüzdanlarının PEPE token yatırımlarını artırdığı ortaya çıkmıştı. Bu birikimin son yükselişe yakıt olduğu düşünülebilir.

28 şubat pepe analiz
Pepe günlük fiyat grafiği, Kaynak: tradingview

Son yükselişle birlikte Pepe coin Aralık ayından itibaren içinde bulunduğu aralıktan çıkmış oldu. Akıllı paranın PEPE’ye özel bir önem verdiği düşnülürse boğa sezonunda PEPE’nin yeni ATH’ler yapması süpriz olmaz. Yükselişe bir mola gelmesi durumunda ise 0,00000230 ve 0,00000175 dolar destekleri takip edilebilir.

BONK ve Diğerleri

Bonk (BONK), %16,8 artışla hem DOGE hem de SHIB’den daha iyi performans gösterdi. CORGIAI, son 24 saatte %2,3’lük hafif bir düşüşe rağmen hafta boyunca %29,4 değer kazandı. Dogwifhat (WIF) yalnızca Salı günü %45,3 arttı ve son yedi günde %49,3’lük bir artışa işaret etti.

Kayda değer artışlar yaşayan diğer meme coinler arasında FLOKI, MEME, TRUMP ve BABYDOGE yer alıyor. Diğer taraftan, SOLAMA, PORK, MINU ve HIPP, değerlerinin %6,4 ila %11,2 oranında düştüğünü gördü. En son veriler, DOGE’nin meme coin pazar payının %52,57’sine hakim olduğunu, SHIB’nin ise pazarın 26,04 milyar dolarlık değerinin %23,73’ünü temsil ettiğini ortaya koyuyor.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Meme Coin Rallisi Başladı mı? SHIB, PEPE, BONK Teknik Analiz
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!