Shiba Otomatik Yakım: Shiba Inu Yakım Oranını Artıracak mı?

shiba otomatik yakım
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Shiba Inu ekosisteminde tanınan bir karakter olan RagnarShib, Shibarium’un Shiba otomatik yakım mekanizması üzerine devam eden gelişmeler hakkında önemli bir bilgiler paylaştı. Ekip, SHIB topluluğu tarafından büyük bir heyecanla beklenen yakma portalını geliştirmek ve test etmek konusunda ilerlemeler kaydediyor.

RagnarShib, yakın zamanda attığı bir tweet’te Shib coin yakım mekanizmasının test aşamasının resmen başladığını duyurdu. Yakma mekanizmasının dağıtımı, geçen ay Layer 2 (L2) ölçekleme çözümünün testnet sürümü olan Puppynet‘te gerçekleşti. Bu gelişme, projenin ilerlemesinde önemli bir adım olarak görülüyor.

Dağıtım zaman çizelgesine ilişkin açıklama

RagnarShib‘in mesajı, SHIB topluluğunda yakım mekanizmasının Ocak ayında ana ağda başlayacağı konusunda beklenti yaratmıştı. Ocak ayında bu gelişmenin gerçekleşmemesi kullanıcılar tarafından sosyal medyada hayal kırıklığı olarak nitelendirilmişti.

Buna yanıt olarak RagnarShib, dağıtım zaman çizelgesi konusunda bir yanlış anlama olduğunu belirtti. Shiba Inu’nun iki haftada bir yayımlanan dergisi The Shib Magazine‘e atıfta bulundu. Derginin, yakma mekanizmasının Ocak ayında test amacıyla Puppynet’te dağıtılacağını belirttiğini ifade etti.

Puppynet’teki ilk dağıtım aşaması, mekanizmayı geliştirmek, verimliliği sağlamak ve sonunda mainnet’e geçmeden önce güvenilirliğini artırmak için önemli bir adım olarak yorumlanıyor.

Shibarium ekibi, Shibarium ücretlerinin bir kısmını kullanarak manuel olarak SHIB token’ları yakıyor. Şimdiye kadar değeri 390.440 dolar olan 43 milyar SHIB tokeni yakıldı. Ancak bu manuel süreç topluluk tarafından yeterli bulunmuyor. Shiba otomatik yakım mekanizması ile yakım oranının düzenli olarak artacağı öngörülüyor. Ayrıca verimsiz performans ve şeffaflık eksikliği gibi zorlukların da bu mekanizma ile aşılması bekleniyor.

Shiba otomatik yakım mekanizmasının mainnet’e geçişi için belirli bir tarih verilmese de, yıl sonuna kadar aktif hale gelmesi beklenmektedir. Shibarium yakma mekanizmasının mainnet lansmanı, SHIB’nin deflasyon modeline önemli katkıda bulunma vaadini taşımaktadır. Şu anda 581.32 trilyon adet bir arza sahip olan SHIB’nin arzını azaltmak, önemli bir fiyat artışının yolunu açabilir.

RagnarShib’in güncellemesi, Shiba Inu ekosistemi ekibinin diğer bir üyesi olan DaVinci’nin de topluluğu, işlemlerini gerçekleştirmek için Shibarium’u kullanmaya çağırmasının ardından geldi. Bu çağrı, topluluğun daha fazla yakma talebine yanıt olarak yapıldı. DaVinci, Telegram’da topluluğa hitap ederek aktif katılımın yakma girişimini sürdürmek için önemli olduğunu vurguladı.

DaVinci, Shibarium’u işlemleriniz için kullanmanın ağ üzerinde daha fazla ücret oluşturacağını ve bu da token yakma sürecine olumlu bir etkisi olacağını belirtti. Şunları söyledi:

Aktif katılımınız, yakma girişimini sürdürmek açısından kritiktir… Eğer Shibarium’u kullanmıyorsanız, yakma isteğinde bulunmak, dolandırıcılık benzeri bir davranış olarak algılanabilir.

Shibarium’un otomatik SHIB token yakma mekanizmasının geliştirilmesi ve test aşamasına geçilmesi, Shiba Inu topluluğu için önemli bir gelişme olarak kabul edilmektedir. Şu anda proje kritik bir test aşamasında bulunmakta ve ekip, mevcut zorlukları çözmeye ve otomasyonu kullanarak şeffaflığı artırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Shiba Otomatik Yakım: Shiba Inu Yakım Oranını Artıracak mı?
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!