Solana Eski Parlak Günlerine Yakın: Analist Yorumu

solana defi summer
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DeFi summer, yani DeFi yazı, 2020’den bu yana neredeyse her kripto projesi için fiyatların yükseldiği ve inovasyon ile benimsenmenin arttığı bir dönemi tanımlayan bir terimdir. Twitter’da The DeFi Investor takma adıyla bilinen analist Solana’nın, son aylarda tüm metriklerde büyük bir büyüme yaşayarak, DeFi summer yaşadığı yeni bir dönem geçirdiğini ifade etti.

Bu hafta, Solana’nın en çok beklenen airdrop’u gerçekleşti: Jupiter, en büyük Solana DEX likidite aggregator‘u, $JUP tokenini piyasaya sürdü. Böylelikle kullanıcılarına yaklaşık 700 milyon dolarlık bir airdrop yaparak 2024’ün en büyük airdrop’u olarak kayıtlara geçti.

Analist’e göre Solana’nın benimsenme seviyelerini gösteren ilginç verilerden bir diğeri de Phantom’un app store indirmelerinde Coinbase’i geçmesidir. Phantom, Solana için en popüler kripto cüzdanı olup, geçen hafta ilk kez Coinbase’i app store indirmelerinde geride bıraktı. Bu sadece Solana için değil, aynı zamanda tüm kripto piyasası için olumlu bir gelişme olarak yorumlandı. Kullanıcılar, merkezi borsalardan coin almanın ötesine geçip on-chain uygulamaları denemeye başlıyorlar.

phantom app store indirmeleri
Phantom vs Coinbase app store indirmeleri, Kaynak: TheDefiInvestor

Analist, diğer bir önemli gösterge olarak Solana’nın DEX işlem hacminde Ethereum’u düzenli olarak geçmesine dikkat çekti. Toplam DEX işlem hacmi, bir blockchain’in gerçek kullanımını değerlendirirken önemli bir metriktir. Ayrıca, Popüler telegram trading botu Unibot‘un işlem hacminin Solana’da Ethereum’a göre 4 kat daha büyük olması, Solana üzerindeki DeFi uygulamalarına olan büyük ilgiyi ve potansiyeli gösteriyor.

Unibot solana vs eth hacim grafiği
Unibot Solana vs Ethereum hacim grafiği, Kaynak: Dune

Bu faktörler, Solana’nın geleceğinin parlak olduğuna işaret ediyor, ancak Jupiter airdrop‘unun kısa vadeli bir “haberi sat” olayına dönüşebileceği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Solana Eski Parlak Günlerine Yakın: Analist Yorumu
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!