Analist Uyardı: Şubat Ayındaki Kilit Açımları Endişe Kaynağı

tooken kilit açım
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası, Şubat ayında neredeyse 900 milyon dolarlık kilit açımı nedeniyle tedirgin. Kilitlenmiş tokenlerin serbest bırakılması piyasada genellikle düşüş yönlü bir harekete sebep oluyor.

Avalanche, Aptos, The Sandbox, Optimism ve Sui gibi projeler, önemli miktarda tokeni serbest bırakmaya hazırlanıyor, bu da kripto topluluğu içinde dikkat uyandırıyor.

Bu stratejinin amacı erken yatırımcıların kısa vadeli kazançlar için hızla varlıklarını nakde çevirmesini engellemeyi sağlıyor. Bununla birlikte, projeye uzun vadeli bağlılık amaçlanıyor.

En Büyük Pay Avalanche’da

Avalanche, bir proof-of-stake blok zinciri projesi, önemli miktarda yaklaşık 9,5 milyon tokeni serbest bırakacak. Yaklaşık 320 milyon dolar değerindeki bu tokenler, Avalanche Vakfı, stratejik ortaklar, takım üyeleri ve bir airdropa için ayrılmış durumda.

İkinci sırada ise bir Layer 1 blok zinciri olan Aptos var. Proje, Şubat ayında 24,8 milyon token serbest bırakacak. 233 milyon dolar değerindeki bu token arzı, ana ekip ve yatırımcılar için yaklaşık 180 milyon dolar olacak, topluluk ve vakıf ise 39 milyon dolarlık bir pay alacak. Bu ölçülü yaklaşım, piyasa istikrarını korumayı ve topluluk katılımını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Token serbest bıracak bir diğer proje ise bir metaverse projesi olan The Sandbox, Şubat ayında toplam değeri yaklaşık 90 milyon dolar olan 209 milyon tokenin kilidini açacak. Bu miktarın 40 milyon dolarlık kısmı şirket rezervlerine ayrılmışken, geriye kalan tokenler ekip ve danışmanlara dağıtılacaktır.

Popüler L2 ağı Optimism ise 29 Şubat’ta yaklaşık 70 milyon dolar değerinde 24 milyon OP token serbest bırakmayı planlıyor. Bu tokenler, ekip ve yatırımcılara yönlendirilecek.

Sui projesi de 53 milyon dolarlık bir tokeni serbest Şubat ayı içerisnde serbest bırakcağını duyurmuştu.

Token Ekonomisi ve Piyasa Etkisi

Kripto analisti Muriuki elinde bu tokenleri bulunduran yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Analist, piyasaya aniden giren tokenlerin kripto paraların fiyatları üzerinde potansiyel olumsuz etkiler yaratabileceğini hatırlattı. Token ekonomisi, kripto paraların temelini oluşturan ekonomik model, dolaşımdaki arzın ani bir artışının piyasa dalgalanmalarına yol açabileceğini gösteriyor.

Önceki kilit açımları zaman zaman tokenlerin fiyatının düşmesine sebep olsa da, genel olarak kripto piyasası üzerinde sınırlı bir etkiye sahiptir. Bu nedenle elinde bu tokenlerden büyük miktarlarda olanların dikkatli olması gerekse de diğer kullanıcılar için büyük olumsuzluklar meydana gelmesi düşük bir ihtimaldir.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Analist Uyardı: Şubat Ayındaki Kilit Açımları Endişe Kaynağı
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!