Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Beklenen Direnci Aşabilecek mi?

btc 47K
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para Bitcoin, haftanın son gününü 41.000 dolar seviyesini aşarak tamamlıyor. Hafta içi Bitcoin haber yoğunluğunda Grayscale etkisi ve Bitcoin spot ETF’lere fon akışının yavaşlaması vardı. Bu yazıda Koinabc ekibi Bitcoin fiyat analizi için son yorumları derledi.

Grayscale’in GBTC hisselerinin spot ETF’ler haline dönüşümü buradaki yatırımcıları alım-satım komisyonunun daha düşük olduğu başta BlackRock olmak üzere diğer şirketlere yönlendirmişti. GBTC’nin spot ETF’lere dönüşümünden sonra spot BTC fiyatına göre primli satışından kaynaklanan avantajını yitirmiş olması da Grayscale’in piyasa payını azaltan faktörlerdendi. Çıkışları yönetmek için GBTC’nin günlük 15.000 ila 25.000 BTC satışı gerçekleştirildiği düşünülüyor.

Bloomberg ETF uzmanı James Seyffart’ın bildirdiğine göre bu hafta Grayscale satışlarında yavaşlama mevcuttu. Ancak bu yavaşlama aynı zamanda koinabc.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi Bitcoin ETF’lerde de negatif fon akışı olarak kendini gösterdi.

Bitcoin Fiyat Analizi: Düşüş Sona Erdi mi?

Bir önceki Bitcoin yorum yazımızda 100 günlük EMA desteğinin geçtiği 39.300 seviyesinin öneminden bahsetmiş ve düşüş eğiliminin sona erebileceğinden bahsetmiştik. Geçtiğimiz iki günde 39.300 ve 40.000 arasında geçen mücadeleyi boğaların kazandığını şu saat itibarıyla söyleyebiliriz. Yazı hazırlandığı anda BTC fiyatı 41.975 dolardan işlem görmekteydi. 40.000 psikolojik direncinin aşılmasından sonra fiyat bir önceki destek olan 50 günlük EMA direncini de aşmak üzere. Bu direncin hemen üzerinde uzun süredir takip ettiğimiz yükseliş kanalının üst bandı bulunuyor. Bu kanal önümüzdeki hafta sonu 42.300’den 42.800’e uzanan bir direnç aralığı içeriyor.

26 ocak btc fiyat yorumu
BTC günlük fiyat grafiği, Kaynak: tradingview

48.000 seviyeleri yeniden gündeme gelebilir

Fiyatın üst bandı aşarak büyük kanal içerisinde hareket etmesi yeni bir kanalı doğurabilir. Büyük kanalı çizdiğimiz Eylül’deki düşüş zamanının bir benzeri bu defa yukarıda oluşabilir. Önceleri sapma olarak görülen fiyatların bir noktadan sonra yeni bölge ve kanalları oluşturması muhtemeldir.

Aşağıda ise bir olumsuz haber ya da senaryoya karşı 100 günlük EMA ve kanal orta çizgisi fiyatı savunabilecek güçlü destekler olarak ortaya çıkıyor. Bu nedenlerle Bitcoin fiyatının bir süre daha 40-45 bin dolar bölgesinde hareket edeceğini düşünerek bu bölgede grid trading denenebilir. Bu tabloya rağmen 38 bin seviyesinin oldukça kritik olduğunu hatırlamakta fayda var. 38 bin altı kapanışlar düşük diplerin oluşmasına sebep olarak fiyatı kanalların alt bantlarına itebilir.

BTC destekler: 40.000, 39.300 ve 38.200
BTC dirençler: 41.750, 42.500 ve 44.300

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Beklenen Direnci Aşabilecek mi?
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!