Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin Boğa Piyasası Resmi Olarak Başladı

Bitcoin boğa piyasası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin boğa piyasası, pek çok eleştiriye maruz kalan stok-akış (S2F) modelini oluşturmakla tanınan PlanB takma adlı analiste göre 1 Mart’ta başladı.

PlanB’nin S2F grafiğine referansla yaptığı son gönderiye göre, Bitcoin birikim aşaması tamamlandı. Bu durum, basit Bitcoin alım fırsatlarının sona erdiği bir dönemi işaret ediyor.

https://twitter.com/100trillionUSD/status/1763547197126156519?s=20

Boğa piyasası başladı.

Eğer tarih bir rehberse, ~10 ay boyunca aşırı fiyat pompalarıyla birlikte çoklu -30% düşüşleri, göreceğiz.

Plan B’nin iddiası, Bitcoin’in 60.000 doların üzerine çıkmasını takip etti, bu da iki yıldan fazla bir süredir ilk kez oldu. Bitcoin’in değeri, son 24 saatlik dönemde %0,75’lik küçük bir düşüş yaşayarak 62.525 dolar seviyesine yerleşti.

S2F modeli, 2021 bitcoin boğa piyasası sırasında dikkat çekti, ancak Bitcoin’in fiyatını kesin olarak tahmin eden bir model değildir. Özellikle, grafiklere göre, Bitcoin’in fiyatının 2021’in başlarında gerçek değeri 44.000 dolar civarında iken, Ağustos 2021’in başında 100.000 doların üzerine çıkacağını öngörmüştü. Ancak bu gerçekleşmeyince PlanB topluluk tarafından sert bir şekilde eleştirilmişti.

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin de daha önce S2F modelini “kesinlik duygusu yaratma” konusunda eleştirmişti.

Analistler Bitcoin Boğa Piyasası Konusunda Hemfikir

PlanB dışında, K33 Research kıdemli analisti, Bitcoin’in genellikle yarılanmadan sonra konsolide olduğunu ancak sonraki aylarda ralli yaşadığını vurgulayarak şunları belirtti: “Her yarılanmanın piyasaya girmek için sağlam bir nokta olduğu kanıtlanmıştır. Yarılanmadan sonraki 150-400 gün, sakin madenci satış baskısının olumlu bir etkisi olduğu nokta olma eğilimindedir,”

Ayrıca, spot Bitcoin borsa işlem fonlarının (ETF’ler) onaylanmasının, yatırımcı ilgisini artırdığı ve Bitcoin’in fiyatını artırdığı gözlemleniyor. 29 Şubat’ta Grayscale Bitcoin Trust ETF’nin 598,9 milyon dolar değerindeki BTC satışının ardından %3’lük bir düzeltmeye rağmen, CoinMarketCap’e göre Bitcoin’in fiyatı geçen hafta içinde %22’den fazla arttı.

CryptoQuant’ın bir raporuna göre, Grayscale’in ETF’si hariç tutulduğunda, 28 Şubat’ta 9 yeni spot Bitcoin ETF’si ikinci ardışık gün toplamda 2 milyar doların üzerinde günlük işlem hacmi gördü.

Bu ETF’ler, 11 Ocak’ta piyasaya sürülmelerinden bu yana yeni Bitcoin yatırımlarının %75’ini oluşturdu. Bitfinex analistlerine göre, ETF’ler Bitcoin’i 2024 sonuna kadar yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine taşıyacak, 2024’ün son çeyreğinde 100.000-120.000 dolarlık bir muhafazakar fiyat hedefi ve toplam kripto piyasa değerine yönelik 2025’te bir döngü zirvesi bekleniyor.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin Boğa Piyasası Resmi Olarak Başladı
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!