Ünlü Analist Bitcoin’deki O Sinyale Dikkat Çekti: 8 Yıl Sonra İlk

bitcoin alım sinyali
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı aylık grafikte ender olarak görülen bir alım sinyali oluşturdu. Önümüzdeki aylarda halving gibi önemli dönüm noktalarının yaşanacağı lider kripto paradaki bu gelişme BTC fiyatının seyri konusunda tartışmalara yol açtı.

Ender Görülen BTC Alım Sinyali Oluştu

X platformunda yaptığı kripto para analizleriyle tanınan el_crypto_prof takma adlı kullanıcıya göre, ADX/DI göstergesi aylık grafikte sekiz yıl sonra ilk kez boğa kesişimi oluşturdu. ADX/DI göstergesi trend ve momentum takip aracı olarak kullanılıyor. Traderlar bu göstergeyi genellikle trend gücünü ve potansiyel ters dönüşleri belirleme amacıyla kullanıyorlar.

Analist, paylaştığı grafikle, aynı desenin 2016’da da oluştuğunu gösterdi ve bugünkü desenin “korkunç bir şekilde benzer” olduğunu belirtti. 2016’daki bu deseni takiben Bitcoin fiyatı, ICO çılgınlığı tarafından tetiklenerek bir sonraki yıl yükseldi. Aralık 2017’de BTC fiyatı, ADX/DI göstergesi alım sinyali verdiğinde bir önceki yılın 500 doların altından başladığı boğa koşusunu 20.000 dolarda tamamlamıştı.

Ancak, bu sinyalin Bitcoin’in yukarı yönlü gelişecek yeni bir hareketini takip edip etmeyeceği henüz belli değil. ADX/DI gibi teknik göstergeler genellikle fiyat veya hacimden türetilen parametreleri kullandıkları için gecikmeli veri vermektedirler.

Ayrıca, geçmişteki performansın gelecekteki sonuçları garanti etmediği gibi, Bitcoin ve kripto şu anda geçmişe nazaran daha fazla küresel ekonomiyle iç içe geçmiştir.

ABD Bankacılık Sistemindeki Riskler ve Bitcoin

ABD’de bankacılık sisteminde yaşanan son riskli hareketler ve borsadaki düşüşler yatırımcıları endişelndirmeye devam ediyor. Bu endişelerin arasında, BitMEX türev kripto borsasının eski ortak kurucularından Arthur Hayes, Bitcoin’in geleceği konusunda olumlu görünüyor.

Hayes’e göre, ABD bankacılık sistemindeki riskler, FED’in politika aracılığıyla veya daha fazla para basarak müdahale etmesini tetikleyebilir. Geçmiş de bu durumun Bitcoin için talebi arttırdığı biliniyor. Benzer bir durum için Hayes, Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşmasını öngörüyor.

Bitcoin, günlük grafikte baskı altında gibi görünüyor. Coin, 43.000 dolar direncini aşmakta zorlanıyor.

Ana destek seviyeleri 40.000 dolar ve 39.500 dolarda kalmaya devam ediyor. Öte yandan, 45.000 dolar ve 50.000 dolar direnç çizgilerinin üzerine çıkılması, bir sonraki yükseliş dalgasını başlatmak için bir fırsat olabilir.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Ünlü Analist Bitcoin’deki O Sinyale Dikkat Çekti: 8 Yıl Sonra İlk
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!