BitMex CEO’su Bitcoin’de 30 Bin Doları Dip Olarak Bekliyor

bitmex
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BitMex’in kurucusu ve CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin için 40.000 doların zorlu bir seviye olduğunu düşünüyor. Hayes, Bitcoin’in 30.000 ile 35.000 dolar arasında yerel bir dip bulmasını bekliyor.

Hayes kaleme aldığı son blog yazısında 12 Mart tarihine işaret etti:

Bitcoin’in 12 Mart’ta BTFP (Banka Vadeli Finansman Programı) yenileme kararı öncesinde düşeceğine inanıyorum. Bu kadar erken olmasını beklemiyordum, ancak Bitcoin’in 30.000 ile 35.000 dolar arasında yerel bir dip bulacağını düşünüyorum.

Teknik olarak, spot ETF onay zirvesi olan 48.800 doların %30 düzeltmesi 34.160 dolar, bu da Hayes’in destek olarak neden 30.000 ile 35.000 dolar arasını hedeflediğini açıklıyor.

Hayes ayrıca 29 Mart 2024 35.000 dolar kullanım fiyatlı put opsiyonları satın aldığını ifade etti. Diğer yandan Hayes, Solana ve Bonk’taki pozisyonlarını “hafif bir zararla” sattığını ancak Bitcoin 35.000 doların altına düşerse yeni pozisyonlara gireceğini belirtti.

Hayes, genel kanının aksine, Bitcoin fiyatlarını etkileyen temel faktörün yakın zamandaki Grayscale çıkışları olmadığını düşünüyor. Bunun yerine, yaklaşan 12 Mart tarihinde bankaların Banka Vadeli Finansman Programı’nın yenilenip yenilenmemesi kararının çok daha etkili olduğunu düşünüyor:

Program yenilenmezse, bankalar ödünç aldıkları neredeyse 200 milyar doları geri ödemek zorunda kalacak. Ancak hükümet programı uzatırsa, kripto paralar “yarışa başlar.”

Fakat Hayes programın yenilenmeyeceğini düşünüyor. Eğer yenilenirse Hayes, put opsiyonlarını kapatacağını, hazine bonolarını satacağını ve kripto para alımlarını maksimum seviyeye çıkaracağını ifade etti.

Sosyal medya kullanıcıları, Hayes’in bu tahminlerinden etkilenmemişe benziyor; Fred Krueger adlı kullanıcı Hayes’e “yeni Cramer” olarak hitap etti. Jim Cramer kripto piyasalarında yaptığı tahminlerinin tam tersinin çıkmasıyla ünlenmiş bir karakter olarak biliniyor.

Ancak Hayes, Bitcoin ve kripto paraların küresel olarak son derece serbestçe işlem gören piyasalar olduğunu ve dolar likiditesindeki herhangi bir değişikliğin önce bu piyasalara yansıtılacağı fikrini savunmaya devam ediyor.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

BitMex CEO’su Bitcoin’de 30 Bin Doları Dip Olarak Bekliyor
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!