Bitcoin Zirveye Yakın: Ters İndikatör Adam Açıkladı

Ters indikatör Jim Cramer
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CNBC’de yaptığı Mad Money programıyla tanınan Jim Cramer, Pazartesi günkü programında Bitcoin’in “zirveye çıktığını” iddia etti. Fakat sadece birkaç gün önce Bitcoin’in “daha yolu olduğunu” söylemişti. Aslında Cramer’ın kripto para topluluğu içindeki ünü, öne sürdüğü tezin genellikle tersinin gerçekleşmesiyle oluştu. Bu yüzden Cramer ters indikatör olarak biliniyor.

Geçmişte yaptığı açıklamalar nedeniyle ters indikatör olmakla ilişkilendirilen Cramer, spot bitcoin ETF ürünü için önemli bir düzenleme kararının beklendiği bu günlerde geleceğe ışık oldu.

Güzel günler yakın

Pazartesi günü BTC’nin 20 ay kadar sonra 47 bin dolar seviyesini geçtiği saatlerde Cramer yaptığı zirve açıklaması ile takip edenleri sevindirdi.

Ciddi olalım. Bitcoin istiyorsanız, bitcoin alın. Ancak bence bitcoin zirve yapıyor.

Cramer’ın bu ters indikatör hali o kadar popüler oldu ki, bu durum, Inverse Cramer ETF‘sinin oluşturulmasına ilham veren bir mizah unsuru olmuştur. Bu enstrüman, Cramer tarafından programında bahsedilen varlıklara özel olarak kısa pozisyon almak için tasarlandı.

Cramer genellikle son yıllarda Bitcoin konusunda olumsuz görüşlere sahipti. Ekim ayının başlarında, Sam Bankman-Fried davası sırasında, “Bay Bitcoin büyük bir düşüşe geçiyor,” dedi. Bundan önce de Cramer, pandemi çöküşünden sonra 2021’de çoğu Bitcoin varlığını sattığını belirtmişti. Sonrasında BTC büyük bir boğa sezonu yaşamıştı.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Bitcoin Zirveye Yakın: Ters İndikatör Adam Açıkladı
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!