Robert Kiyosaki Uyardı: Çok Geç Olmadan Bitcoin Alın

robert kiyosaki
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zengin Baba Yoksul Baba” kitabıyla tanınan ve son yıllarda keskin şekilde Bitcoin savunuculuğu yapan Robert Kiyosaki, Twitter üzerinden “tarihteki en büyük balonun patlaması” uyarısında bulundu. Baby boomer kuşağı (1946-1964 yılları arasında doğanlar) olarak tanımlanan neslin varlıklarının, 401k olarak adlandırılan emeklilik planlarının dayanaksızlığı nedeniyle silineceğini öngörüyor ve borsanın çökeceğine inanıyor.

Kiyosaki, bu yaklaşan mali krizi ABD hükümetinin “sahte ABD dolarları” basma politikasına bağlıyor ve bu durumun ABD fiat para biriminin değerini düşürdüğünü iddia ediyor. Bu basım politikasının, küresel pandemi nedeniyle ekonomilerin kilitlenmesi ve hükümetlerin, özellikle ABD’nin, nüfuslarını ve büyük işletmeleri desteklemek amacıyla para basmaya başladığı 2020 yılında başladığını belirtiyor. 2023’te, Silicon Valley Bank, Signature Bank ve Silvergate Bank gibi birkaç büyük banka çöktüğünde Federal Rezerv’in onları kurtarmak için büyük miktarda dolar bastığını hatırlatıyor.

Bu endişelere yanıt olarak, Kiyosaki takipçilerine altın, gümüş ve Bitcoin gibi “gerçek varlıklara” yatırım yapmalarını öneriyor. Tarihteki en büyük balonun patlaması yaşanmadan önce bu varlıkları edinmelerini öneriyor.

Robert Kiyosaki, altın, gümüş ve Bitcoin biriktirmeye yönelik tutarlı bir savunucu olmuş durumda. Ayrıca, önümüzdeki Bitcoin yarılanma etkinliği sayesinde Bitcoin’in bu yıl içinde 300.000 doların üzerine çıkacağı yönünde iddialı bir tahminde bulunuyor. Daha önce de Bitcoin için haziran ayına kadar 100.000 dolarlık bir hedef belirlemişti.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Robert Kiyosaki Uyardı: Çok Geç Olmadan Bitcoin Alın
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!