ADA Coin’de Garip Gelişmeler: Satışlar Arttı

Ada coin fiyat
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto araştırma firması K33, Cardano (ADA) sahiplerine uyarı niteliğinde bir rapor yayınlandı. Rapor yatırımcılara ADA token’lerini elden çıkarmaları gerektiğini açıklayarak dikkat çekti.

K33’un Araştırma Başkanı Anders Helseth tarafından yazılan rapora göre, ADA sahipleri ADA coinlerini satmalı çünkü Cardano’nun “herhangi bir şey için kullanıldığına dair bir kanıt yok.” Rapor, bu durumun uzun vadede ADA’nın işlevselliğini etkileyecek en önemli faktör olduğunu ifade etti.

Helseth, Cardano destekçilerinin sunduğu ağın günlük ortalama 90.000 işlem gördüğü yönündeki argümanın yeterli olamayacağını, çünkü bu blockchain işlemlerinin “anlamlı işlemler” olmadığını öne sürdü.

Rapora göre, Cardano ağında sadece takas transferleri ve “bir grup çantacının blockchain aktivitesi uydurması” dışında hiçbir şey olmuyor. Bu ifadeler, ağı “hayalet zincir” olarak eleştiren ve ADA’yı kullanılmadığı gerekçesiyle eleştirenlerin ifadelerini hatırlatıyor.

K33 analisti raporda, gerçek aktivitenin her zaman bu aktivitenin dışında kanıtlara sahip olduğunu belirtti. Ancak Cardano’nun durumunda bu dış kanıtın eksik olduğunu, işlem sayısının tek başına ‘çelişkili kanıt’ olarak hizmet ettiğini belirtti.

Cardano Üzerindeki Aktivitesizliğin Kanıtı

Rapor, Cardano üzerindeki aktivitesizliğin en iyi örneğinin stablecoin durumu olduğunu iddia ediyor. Buna göre fiat destekli stabilcoin’lerin ağa entegre olmaması ağ üzerinde gerçek DeFi işlemlerinin gerçekleşmediği anlamına geliyor.

Analistin iddiasına göre, Tether ve Circle (sırasıyla USDT ve USDC’yi ihraç edenler) stabilcoin’lerini Cardano’ya entegre etmek istemiyor. Raporda, ağda varlık gösteren stabilcoin’lerin, dolar karşısında 76 sent değerinde olan Cardano teminatlı olanlar olduğu ve bu nedenle de tamamen değersiz oldukları belirtiliyor.

ADA Coin Fiyatı Etkilendi

Raporun tüm bu nedenlerden dolayı ADA coin sahiplerine satış önermesinin ardından ADA coin fiyatı düşüşe geçti. CMC verilerine göre, satışların son bir haftalık süreçte arttığı ve ADA coin fiyatını yaklaşık %10 aşağı çektiği gözlendi.

ada coin fiyat
ADA coin haftalık fiyat grafiği, Kaynak: CMC

Son verilere göre Cardano 18 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Her borsada ticareti yapılabilen köklü bir coin olması onu kripto yatırımcıları için tercih edilen seçeneklerden biri haline getiriyor. Özet olarak, ADA coin geleceği tam olarak ne olur bilinmez ancak K33 raporu ADA’nın zamanla kripto haritasından kaybolacağını iddia ediyor.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

ADA Coin’de Garip Gelişmeler: Satışlar Arttı
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!