Cardano ADA Fiyat Analizi: Hedef 1 Dolar mı?

cardano fiyat yorumu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatının ATH’e ulaşmasına sadece 500 dolar kalmışken altcoinlerin performansı da merak ediliyor. Geçtiğimiz boğa sezonlarında yatırımcılarına ciddi miktarlar kazandıran Cardano (ADA) fiyatı son zamanlarda önemli bir artış yaşadı.

Yazı hazırlandığı anda ADA fiyatı 0,7694 dolardan işlem görüyordu. Böylelikle Cardano son 24 saatte %6,5’luk bir artış yaşamış oldu. Son 7 gündeki yükseliş ise %25’i geçti.

ADA en son bu fiyat seviyesine 25 Nisan 2022‘de ulaşmıştı. Fiyatıyla ilgili ayı beklentilere rağmen, Cardano son birkaç haftada dirençli bir performans sergiledi ve son bir ayda %53.71’lik bir fiyat artışı yaşadı.

Cardano Hala Tüm Zamanların Zirvesinden (ATH) Çok Uzakta

Son günlerde yaşanan memecoin rallisine rağmen majör altcoinler henüz sakinliğini koruyor. Son fiyat artışına rağmen ADA, tüm zamanların en yüksek seviyesinden olan 3,10 dolara göre hala yaklaşık %75 düşük, bu da önümüzdeki aylarda büyüme için geniş bir alan olabileceğini gösterebilir.

Cardano’nun piyasa değeri şu anda 27,69 milyar dolar ve 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 1,20 milyar dolar. Son birkaç haftada işlem hacmi sürekli olarak artıyor.

Diğer döngülerde, ADA için hacim etrafında büyüyen bir yükseliş eğilimi, fiyat artışlarına yol açmıştı.

Cardano 0,75 Dolar Seviyesinde Sağlam Destek Görüyor

Giriş/Çıkış Fiyatı Etrafındaki (IOMAP) grafik, yatırımcı duyarlılığını anlama ve potansiyel fiyat destek seviyelerini anlama konusunda kritik bir araçtır. ADA için $0.66 ile $0.78 fiyat aralığında ADA toplamış olan 110.16K adresin olması, birçok yatırımcının ADA’yı bu aralıkta karla tuttuğunu gösterir ve bu da satış baskısının bu fiyat aralığında azalabileceği anlamına gelir.

cardano fiyat
Cardano IOMAP haritası, Kaynak: IntoTheBlock

Buna karşılık, ADA, $0.89’a kadar yüksek fiyat noktalarında satın alan 140.16K adresin olması nedeniyle de potansiyel dirençle karşılaşır. Bu, ADA’nın kısa vadeli fiyat yönünü belirleyebilecek ince bir denge oluşturur.

Cardano Fiyat Tahmini: ADA 1 Doları Aşabilir mi?

ADA’nın fiyatının büyümesini sürdürebilmesi için $0.785 direncinin üzerinde bir çıkış önemlidir. Bu tür bir hareket, güç gösterir ve daha fazla alım baskısı çekebilir. Öte yandan, $0.777 destek seviyesinin altına bir düşüş, daha düşük destek bölgelerini test etmeye yol açabilir.

Mevcut teknik kurulum ve piyasa dinamikleri göz önüne alındığında, ADA’nın boğa piyasası devam ederse yakında $0.80 direncini görebilir. Piyasa katılımcıları, ADA’nın önemli bir satış baskısı görmeden önce $1 seviyesine ulaşmasını bekleyebilir.

Diğer yandan ADA’nın uzun zamandır içinde bulunduğu alçalan takoz formasyonunu geçen haftadan itibaren kırmaya başladığı not edilmelidir. Fiyat buradan bir sonraki majör direnç noktası olan 1,23 dolar seviyesine doğru hareket edebilir.

cardano ada fiyat yorum
Cardano fiyat grafiği, Kaynak: tradingview

Ancak, 0,75 dolardaki destek başarısız olursa, fiyat 0,70 dolar seviyesine doğru çekilebilir. Yatırımcılar destek ve direnç seviyelerini yakından izlemelidir, çünkü bu noktalardan yaşanan çıkış veya düşüş, ADA’nın önümüzdeki fiyat hareketi hakkında önemli bilgiler sağlayabilir.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Cardano ADA Fiyat Analizi: Hedef 1 Dolar mı?
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!