PEPE, DOGE, BONK: Memecoin Rallisi Son Hız Devam Ediyor

pepe bull
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ETF onay süreciyle kripto para piyasası boğa sezonuna girdi. BTC’nin 35 bin dolardan kısa sürede 65 bin dolar seviyesine gelmesi gözleri altcoinlere çevirdi. Yatırımcılar BTC boğasını takiben bir altcoin sezonu beklerken son bir haftadır market memecoin rallisi yaşıyor.

PEPE, Dogecoin ve BONK gibi mizah temalı kripto paralar, son 24 saat içinde çift haneli kazançlar elde ederek Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yaklaşmasına eşlik ediyor. Diğer yandan FLOKI ve WIF’de biraz duraksalar da yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor.

Kripto piyasasındaki yükseliş, Bitcoin’i 65.000 dolar seviyesine taşıdı ve bu, tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece %6 altında. Bu yükselişin etkisiyle, PepeCoin, Dogecoin ve BONK gibi mizah temalı kripto paralar da son 24 saat içinde çift haneli kazançlar elde etti.

Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para arasında yer alan kurbağa temalı PEPE, son 24 saatte %33,5 artış yaşayarak memecoin rallisinde öne öıkan token oldu. PEPE geçen 7 günde ise %398,8’lik büyük bir kazançla öne çıkıyor. CoinGecko verilerine göre, bu kazanç onu piyasa değerine göre 44. sıraya yerleştirdi.

memecoin rallisi

FLOKI ve WIF Yarışı Bırakmıyor

PEPE’yi yakından takip edenler arasında ise bir grup köpek temalı kripto para bulunuyor: Solana tabanlı mizah kripto parası BONK (%33,6 artış), Shiba Inu (SHIB, %15,7 artış) ve orijinal ilk memecoin Dogecoin (DOGE, %14,4 artış) öne çıkan memecoinler oldu. FLOKI ise son 24 saatte %2,4’lik bir düşüş yaşasa da yarışa tutunuyor. Solana tabanlı Dogwifhat (WIF) gün içinde %1,6’lik düşüş yaşadı ancak geçen hafta boyunca %358’lik etkileyici bir kazanç elde etti.

Mizah temalı kripto paralar, genellikle internet mizahlarına ve güncel olaylara dayalı olarak oluşturulan kripto paralardır ve genellikle spekülasyon dışında çok az kullanıma sahiptir. Aynı zamanda genellikle Bitcoin ve Ethereum gibi ana akım kripto paralardan çok daha yüksek volatiliteye sahiptirler. Bu, dramatik yükseliş hareketlerine sahip olabilecekleri anlamına gelir, ancak düşüşler de aynı şekilde sert olabilir.

Düşük piyasa değerine sahip birçok mizah temalı kripto paranın ayrıca düşük likiditesi vardır, bu da elde edilen kazançları realize etmenin zor olabileceği anlamına gelir. Bu kripto paraların internet mizahlarına, kültürel referanslara ve güncel olaylara yakın olmaları, birçoğunun hızla popülerliğini kaybetmesine neden olabilir, ancak Dogecoin gibi “eski ve orjinal” kripto paralar dayanıklılıklarını koruyabilir.

2013 yılında kripto paralarla dalga geçmek amacıyla şaka olarak oluşturulan Dogecoin, zamanla artan kullanımı görmüş ve ödeme entegrasyonları gibi uygulamaları başlatmıştır. Son aylarda ise blok zincirinde NFT benzeri benzersiz varlıkların yaratılmasını sağlayan “Doginals” adlı uygulamaları başlatmıştır.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

PEPE, DOGE, BONK: Memecoin Rallisi Son Hız Devam Ediyor
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!