Do Kwon ABD’den Mahkemesinin Ertelenmesini Talep Ediyor

Do kwon
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra’nın gözden düşen kurucusu Do Kwon, iadesiyle ilgili süreçlerin gecikmesi nedeniyle ABD Mahkemesinden davasının ertelenmesini talep etti. Kwon, geçen yıl Karadağ-Podgoritsa’da sahte bir kimlikle uçağa binmeye çalışırken gözaltına alınmıştı.

SEC’ye göre, Kwon’un çıkardığı dört kripto varlık lisanssız menkul kıymet vasfındaydı. Bunlar arasında geçtiğimiz yıl büyük çöküş yaşayan TerraUSD ve Luna bulunuyor. Çöküşleri piyasa üzerinde uzun süreli etkiler yaratan bu tokenler için Kwon’un avukatları sorumluluğu reddediyorlar.

Karadağ’dan iade süreci, Kwon’un Podgoritsa mahkemesinde süreci başarıyla temyiz etmesi nedeniyle gecikti. Bu nedenle davanın tekrar incelenmesi gerekiyor. Kwon daha önce ABD yerine Güney Kore’ye iade edilmek istediğini ifade etmişti. Ancak nihai karar yerel mahkeme tarafından belirlenecek.

Kwon’un avukatları, Cuma günü mahkeme başkanına bir mektup göndererek, “Kwon’un SEC davasına katılmak istediğini” belirtti. Mektupta, “Avukatlar, Karadağ’daki iade süreçlerinin umulduğundan daha hızlı ilerlemesini umuyordu. Ancak maalesef şu anda Kwon’un en erken Şubat veya Mart’a kadar iade edilmesinin olası olmadığı görünüyor.” denildi.

Şimdi, Hakim Rakoff’un Kwon’un avukatlarının “kısa bir erteleme” olarak adlandırdığı talebi kabul edip etmeyeceğine karar vermesi gerekiyor. Reddedilirse, Kwon, jürinin kendi isteği dışında olmadığını bilmeleri için duruşma tarihinin öğrenilmesini istiyor, böylece haksız önyargıdan kaçınılabilmeyi planlıyor.

Kaynak: protos.com

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Do Kwon ABD’den Mahkemesinin Ertelenmesini Talep Ediyor
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!