LINK Fiyatı %40 Arttı: Sebebi Balinalar mı?

chainlink balina
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında balina olarak adlandırılan yatırımcıların, son bir ay içerisinde 50 milyon dolardan fazla LINK tokeni aldıkları ve bu alımların fiyatı neredeyse %40 artırdığı iddia ediliyor.

Bu artışın arkasındaki ana nedenin, altın, hisse senetleri ve gayrimenkul gibi geleneksel varlıkların bir blok zincirinde dijital tokenler olarak temsil edilip ticaretinin yapılmasını sağlayacak olan “the tokenization of real world assets” kısaca “RWA” anlatısı olduğu düşünülüyor.

On-chain analiz aracı Lookonchain’e göre, bu dönemde “balina” olarak bilinen büyük bir yatırımcı, 2,7 milyon LINK tokenini, Binance kripto borsasından 49 yeni cüzdan kullanarak çekti. Bu süre zarfında fiyat 22 ayın en yüksek seviyesine çıkarken piyasa değeri de 10 milyar dolara ulaştı.

Lookonchain, bu cüzdanlardan birinin son 10 günde borsadan 9 milyon doların üzerinde LINK tokeni transfer ettiğini söyledi.

Analizler bu cüzdanların her birinin 230 bin ila 3,5 milyon dolar arasında LINK tuttuğunu gösteriyor ve bunlar Akrham ve CryptoQuant takip uygulamalarına göre herhangi bir özel saklama servisi veya borsa ile ilişkilendirilmemiş durumda.

Daha önce K33 Research analistleri, LINK’in gerçek dünya varlıklarının tokenleştirme eğiliminin giderek güçlenmesinden “kazançlı bir şekilde yararlanmanın en güvenli yolu” olduğunu belirtti.

Tokenleştirme, altın, hisse senetleri ve gayrimenkul gibi varlıkların bir blok zincirinde dijital tokenler olarak temsil edilip ticaretini mümkün kılar. Boston Consultancy Group’a göre, tokenleştirilmiş RWA’ların 2030’a kadar 16 trilyon dolar değerine ulaşması bekleniyor.

CoinGlass verilerine göre LINK’e bağlı açık vadeli sözleşmelerde kilitlenen dolar değeri son birkaç ay içinde rekor kırarak 520 milyon dolara kadar yükselmiş durumda. LINK’e bağlı açık faiz (open interest OI), son zamanlarda yüzde 62 artarak 30 milyon LINK’e ulaştı. Faizdeki artış, piyasaya yeni para girişini temsil eder. Fiyattaki artışın yanı sıra faizdeki büyüme, trendin onaylandığı anlamına gelir.

Analist Michaël van de Poppe’de LINK’e dikkat çekmişti

De Poppe, 15 Ocak’ta gönderdiği twitter paylaşımında LINK’in yükseleceğini analiz etmişti. Koinabc.com olarak o gün analizi sizlerle paylaşmıştık. Fiyat, analizin paylaşıldığı gün 15 dolar seviyesinden bugün 18,40 dolar seviyesine yükseldi. Böylelikle takip eden yatırımcılar 3 haftada %22,6 kazanç sağlamış oldular. İlgili haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

LINK Fiyatı %40 Arttı: Sebebi Balinalar mı?
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!