Max Keiser’in Hedefinde XRP Var: Sıfıra Gidiyor

xrp coin fiyat
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü Bitcoin maksimalisti Max Keiser, altcoinlere yönelik sert eleştirilerine devam ediyor. Twitter/X platformunda paylaştığı gönderilerde XRP’yi hedef alan Keiser, projeyi çöp olarak değerlendirdi. XRP fiyatının sert şekilde düşeceğini iddia ederek 0,01 dolar seviyesini öngördü.

Keiser, birkaç aydır benzer bir abartılı düşüş tahminini Solana (SOL) için de yapmıştı. Ocak ayının başında SOL’un %15’lik bir düşüşle 110 dolardan 96 dolara düştüğü dönemde bu tahmin gerçekleşmişti.

Keiser, katı bir Bitcoin savunucusu olarak, piyasada bulunan diğer tüm kripto paraların merkezi olduğuna inanmakta ve bunların gelecekte Bitcoin, altın, gümüş, ABD doları ve diğer varlıklar karşısında çökmesini beklemektedir. Bu seferki analizinde XRP’yi “merkezi çöp” olarak adlandıran ve fiyatının “0,01 dolara” düşeceğini iddia eden bir tweet yayınladı.

2023 yazında, Keiser, Ripple taraftarı ve savunucusu CryptoLaw U.S’nin kurucusu John Deaton’un yayınladığı bir tweet’e yorum yapmıştı. Deaton’un tweet’i, Bitcoin maksimalistleri ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs’a karşı 2020’nin sonlarında başlatmış olduğu uzun süreli hukuki süreç hakkındaydı; bu süreçte XRP’nin kayıtlı olmayan bir menkul kıymet olduğunu iddia etmişlerdi.

XRP Fiyatında Düşüş

Keiser daha sonra XRP’nin çok merkezi olduğunu ve SEC’nin Ripple’a dava açmasının bunun kanıtı olduğunu belirtti. Keiser, Bitcoin’in tamamen ve “benzersiz bir şekilde” düzenleyicilerin erişiminin dışında olduğunu vurguladı. Keiser, ADA, XRP, SOL ve diğer altcoinleri sık sık menkul kıymet olarak eleştirir ve Cardano ve Solana’nın kurucularını dolandırıcı olarak nitelendirir.

xrp coin fiyatı
XRP coin fiyat grafiği, Kaynak: CMC

Geçen hafta Ripple’ın kripto para birimi XRP, Bitcoin’in aynı günde çökmesini takip ederek son bir haftada %4’den fazla bir düşüş yaşadı. İlk başta SEC’nin spot Bitcoin ETF’lerini onaylamasının haberleriyle birlikte, kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte yükseldi, ancak ardından Bitcoin büyük bir düşüşe geçti ve ETH, XRP, SOL, SHIB ve altcoinler da aynı şekilde düştü. Cuma günü XRP, büyük bir kırmızı mum gördü ve neredeyse %5 düşerek 0,5225 dolara geriledi. Yazı esnasında coin biraz toparlanma yaşamış olup 0,5492 dolardan işlem görmektedir. Diğer yandan Max Keiser, Bitcoin hakkında daha önce öngördüğü 220.000 dolar senaryosunun hala geçerli olduğunu belirten tweet’ler attı.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Max Keiser’in Hedefinde XRP Var: Sıfıra Gidiyor
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!