Hackerlar Yine İşbaşında: O Borsa Büyük Tehlike Atlattı

Bitfinex xrp hack girişimi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hackerların Bitfinex’ten milyarlarca dolarlık XRP çalma girişimi başarısız oldu. Bitfinex CEO’su, XRP Ledger kullanılarak sistemlerini ele geçirme girişimi olduğunu açıkladı; hedefteyse 15 milyar dolar değerinde XRP vardı.

Bitfinex’in CEO’su Paolo Ardoino tarafından yakın zamanda ortaya çıkan bilgilere göre, XRP Ledger ağının bir özelliğini kullanarak sistemlerini sömürmeye çalışan hackerların girişimi fark edildi. Hackerların, XRP’nin toplam değerinin yarısına denk gelen 15 milyar dolarlık XRP’yi transfer etme girişimi başarısız oldu.

Ancak girişim aslında sadece birkaç cent değerinde XRP transferiyle sınırlı kaldı, çünkü göndericinin transferleri gerçekleştirecek kadar bakiyesi yoktu. Amaç muhtemelen Bitfinex’i transferin gerçek olduğuna inandırarak hacklemekti. Bitfinex’in sistemi transferi “kısmi ödeme” olarak tanıdı ki bu da XRP Ledger’da ödemelerin azaltılabildiği bir özellik.

Ardoino sosyal medyada, saldırının “Kısmi Ödemeleri Sömürme” yöntemini kullanmaya çalıştığını ancak başarısız olduğunu belirtti. Kısmi ödemeler aslında ucuz bir şekilde ödemeleri geri göndermek için tasarlanmış bir özellik olmasına rağmen, kötüye kullanılabiliyor. Bir finans kuruluşu, ödeme alanındaki tam tutarın her zaman alındığını düşünürse, kuruluş kandırılarak zarara uğratılabilir.

Güvenlik sorunları kripto para piyasası için büyük bir sorun teşkil ediyor. Raporlara göre 2023 yılında insanlar dolandırıcılık ve hackleme yoluyla yaklaşık 2 milyar dolar kaybetti.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Hackerlar Yine İşbaşında: O Borsa Büyük Tehlike Atlattı
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!