Shiba Inu Yakım Oranı %6000’i Buldu

shiba inu yakım oranı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Shiba Inu yakım oranı geçen hafta %6.000’lik olağanüstü bir artış yaşadı. Artan yakma oranı Shiba Inu’nun Shibarium adlı 2. katman ağında gerçekleşen işlem aktivitesinde yaşanan düşüşe denk geldi. SHIB’nin fiyatı, kripto sektörünü etkileyen çeşitli olaylar nedeniyle geçen hafta %7’nin üzerinde bir artış gösterdi.

Shiba Inu’nun SHIB token yakma oranı, geçen hafta içinde yaklaşık 6,5 milyar tokenin yok edilmesiyle belirgin bir artış gösterdi. Bu artan yakma faaliyeti, meme-coin’in 2. katman ağı olan Shibarium’da işlem hacminde belirgin bir düşüşle aynı zamana denk geliyor.

SHIB Token Yakma Oranı %6.000 Arttı

Geçen hafta içinde Shiba Inu, token yakma oranında %5.972,36’lık etkileyici bir artış yaşayarak dolaşımdaki 6,5 milyar tokeni ortadan kaldırdı. Bu yakma oranı, geçen yıl yok edilen toplam SHIB token sayısının %10’unu aşmaktadır.

Santiment verilerine göre SHIB’in 7 günlük sirkülasyon miktarı 17,35 trilyondan 10,81 trilyona geriledi.

shib yakım oranı
SHIB token sirkülasyon miktarı, Kaynak: Santiment

Token yakmalar genellikle bir coin’in dolaşımdaki arzını azaltmayı amaçlar. Arzın azalması teorik olarak kıtlığı tetikleyebilir ve talep yüksekse fiyatları artırabilir. Bu sayede tokenin kullanımını artırarak enflasyon endişelerini azaltmayı sağlayabilir.

shib-fiyatı-2024
SHIB fiyat grafiği, Kaynak: CMC

Bu hafta içinde SHIB’nin piyasa değerindeki dikkate değer artış, yükseltilmiş yakma oranına bağlanabilir. Bu artış, ABD’de birkaç spot Bitcoin ETF‘sinin onaylanması ile eş zamanlı olarak gerçekleşti.

Shibarium İşlemlerinde Azalma

Aynı zamanda, Shibarium ağı, son bir ay içinde günlük işlemlerde belirgin bir düşüş yaşadı. Günlük işlemler, Aralık 2023’te ortalama 7 milyon iken bu ay içinde 2 milyonun altına geriledi.

Gerçekten de, günlük işlemler 28 Aralık 2023’te 7,84 milyondan 15 Ocak 2024’e kadar 1,16 milyona düştü.

SHIB günlük işlem miktarı
SHIB günlük işlem miktarı, Kaynak: shibariumscan.io

Ancak, diğer ağ metrikleri, Shibarium’un lansmanından bu yana elde ettiği önemli büyümeyi ve benimsenmeyi yansıtmaktadır. 2. katman blok zinciri şu anda 1,3 milyon cüzdana sahiptir ve 2,64 milyon blok oluşturmuştur. Ayrıca, Shibarium üzerinde kilitli varlık toplam değeri (TVL), bu ay başında yaklaşık 1 milyon dolara ulaştı.

Shiba Inu Yakım Oranı %6000’i Buldu
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!