Bitcoin Spot ETF Onay Heyecanı Komisyon Rekabetini Kızıştırdı

btc spot etf geri sayım
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin spot ETF bilmecesi gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Dün gece yaşanan SEC X hesabının hacklenmesi skandalının ardından Bitcoin fiyatı yüksek volatilite yaşamıştı. Bugün ise kripto topluluğu gerçek ETF onayının ne zaman geleceğini tartışıyor. Bloomberg ETF uzmanı Eric Balchunas ETF onayının 10 Ocak saat 16:00’dan sonra (TSİ 11 Ocak gece yarısı) gelebileceğini bildirdi. Bu hamle gerçekleşirse ilk işlemlerin ABD saatiyle 11 Ocak sabahı başlaması bekleniyor.

BlackRock’dan Son Dakika Hamlesi

Heyecanın yüksekliği firmaların iştahını kabartmaya devam ediyor. 8 Ocak günü koinabc.com‘da haberini yaptığımız komisyon rekabetine bugün yaptığı hamle ile BlackRock’da dahil oldu.

Eric Balchunas’ın bildirdiğine göre BlackRock %0,3 olarak belirdiği komisyonu %0,25’e çekti. İlk dalgada fonları kendine çekmek üzere yaptığı kampanyayı da ilk 5 milyar dolarlık fon toplanana kadar %0,12 olarak uygulayacağını bildirdi.

%0,8’lik komisyon tarifesinden geçtiğimiz gün %0,25’e inen Ark Invest/21Shares ise BlackRock’un bu hamlesine komisyonları %0,21‘e indirerek cevap verdi. Dolayısı ile bu gelişmeler üzerine Bitwise’de %0,24 olarak belirledikleri komisyonu %0,2‘ye düşürmeyi planlıyor.

VanEck ve Bitwise gibi şirketler daha önce yayınladıkları raporlarda yüksek miktarda fon girişi beklediklerini açıklamışlardı. Başlangıçtan itibaren pastadan büyük dilimi kapmaya çalışan diğer büyük şirketlerle birlikte komisyon savaşlarının devam etmesi öngörülüyor.

Cover Image: Freepik

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Bitcoin Spot ETF Onay Heyecanı Komisyon Rekabetini Kızıştırdı
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!