Kripto Yatırım Fonlarına Yüksek Giriş: 700 Milyon Doları Buldu

kripto-fonları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto fonları, haftalık olarak 700 milyon doların üzerinde giriş gördü, GBTC çıkışları hafifledi. Bitcoin, girişlerin büyük bir bölümünü oluştururken, Solana da Ethereum ve Avalanche’a nazaran daha olumlu bir hafta geçirdi.

Varlık yönetimi firması CoinShares’in 5 Şubat tarihli bir raporuna göre, kripto yatırım ürünleri geçen hafta 708 milyon dolarlık giriş yaşadı. Bu tutarla birlikte yıl başından itibaren toplam girişler 1,6 milyar doları buldu. Bitcoin (BTC), fon akışlarının en başında gelmeye devam ediyor ve geçen hafta 703 milyon dolarlık payıyla toplam girişin %99’unu oluşturdu.

kripto etf fon girişi
Haftalık kripto fon girişi grafiği, Kaynak: Bloomberg ve CoinShares

Buna karşılık, Solana, 13 milyon dolarlık girişle öne çıkarken, Ethereum ve Avalanche sırasıyla 6,4 milyon dolar ve 1,3 milyon dolarlık çıkışlar yaşadı.

Ayrıca, toplam küresel varlık yönetimi 53 milyar dolara ulaştı. Borsa İşlemli Ürünler (ETP) için ticaret hacmi bir önceki haftaya göre 10,6 milyar dolardan 8,2 milyar dolara düşse de, bu rakamlar 2023’ün haftalık ortalamasını olan 1,5 milyar doların önemli ölçüde üzerinde kalmaya devam etti.

Amerika Birleşik Devletleri, bu girişlerin öncüsü olmaya devam ediyor ve geçen hafta 721 milyon dolarlık önemli bir giriş kaydedildi. Özellikle ABD’de yeni ihraç edilen Borsa İşlemli Fonlar (ETF’ler) başarılı oldu. Böylelikle, 11 Ocak’ta başlatılmalarından bu yana ortalama olarak son dört haftada 1,9 milyar dolar olmak üzere toplamda 7,7 milyar dolarlık fon girişine ulaşılmış oldu.

Diğer yandan Grayscale’den 6 milyar dolarlık net çıkış yaşandı, ancak güncel veriler bu çıkışların yavaşladığını gösteriyor.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Kripto Yatırım Fonlarına Yüksek Giriş: 700 Milyon Doları Buldu
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!