ABD Hükümeti Silk Road Bitcoin’lerini Satmayı Planlıyor

bitcoin silk road satışı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, illegal madde ticaretinin yapıldığı Silk Road’dan el koyduğu büyük miktarda Bitcoin’i satmaya karar verdi.

2020’den bu yana, ABD düzenleyici kurumları illegal faaliyetlerde kullanılan Bitcoinlere el koyuyor. Şimdiye kadar ABD, uyuşturucu ticareti, insan kaçakçılığı ve fidye yazılım saldırıları gibi alanlarda kullanılan toplamda 5,5 milyar doların üzerinde değere sahip 200.000 Bitcoin ele geçirdi.

Bitcoin magazine hesabının bildirdiğine göre, ABD bölge mahkemesinde yeni bir dilekçe gösterdi ki hükümet, Silk Road’dan el konulan 2.933 BTC’yi satmayı planlıyor.

Silk Road, kötü niyetli aktörlerin Bitcoin karşılığında uyuşturucu ticareti, sözleşmeli cinayet, hackleme, sahte belge satışı vb. gibi illegal faaliyetlerde bulunduğu karanlık bir web sitesiydi. Bazı insanlar Silk Road’un hala başka isimlerle aktif olduğuna inanıyor.

2023’ün ilk çeyreğinde, ABD hükümeti 216 milyon dolara 9.861,17 BTC sattı. Mahkeme dilekçesi ayrıca aynı yıl içinde dört aşamada 41.000 BTC satmaya karar verdiklerini ortaya koydu, ancak hızlı satış planlarının yavaşlatıldığı gözleniyor.

2023’ün son çeyreğinde, birçok rapor, ABD hükümetinin büyük miktarda Bitcoin satmayı planladığını iddia etti. O zamanlar Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD hükümetinin el koyduğu Bitcoin’leri borsaya satmaya davet etti. Böylece Coinbase, Bitcoin’in doğal ticaret fiyatını etkilemeden daha fazla Bitcoin güvence altına almayı planlıyordu.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

ABD Hükümeti Silk Road Bitcoin’lerini Satmayı Planlıyor
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!