Google Bitcon ETF Reklamlarına İzin Vermeyi Planlıyor

google btc etf reklamları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alphabet’ın Google şirketi, reklam ağı üzerinde Bitcoin spot ETF ürünlerinin reklamına izin vermeyi planlıyor.

Dünyanın en büyük arama motoru, kötü niyetli kişilerin ponzi kripto yatırım şemalarını ve sahte ICO projelerini tanıttığı için 2018’de tüm kripto ile ilgili reklamları yasaklamıştı. Kripto endüstrisinden gelen büyük talep sonrasında iki yıl önce, Google filtrelenmiş ve belirli kripto reklamlarına izin vermeye başladı. Önceden onay alabilen kripto ticaret platformları ve kripto madencilik donanımlarının reklamları hali hazırda Google reklam ağlarında gösteriliyor.

Son gelişmeye göre, Google Ads, 29 Ocak 2024’ten itibaren Bitcoin spot ETF ürünlerinin reklamına izin vermeye karar verdi. Bu da demek oluyor ki, 2 gün sonra YouTube reklamlarında ve Google reklamlarından para kazanan web sitelerinde Bitcoin spot ETF ürünlerinin reklamlarını görmeye başlayacağız.

Diğer yandan bu habere paralel olarak Bitcoin ETF ihraççısı şirketler de ürünlerini tanıtım için çeşitli etkinlikler yapmaya başladılar. Raporlara göre ünlü fon yönetim şirketlerinden BlackRock, Bitcoin ve Bitcoin spot ETF ürünleri konusundaki fırsatları anlatmak amacıyla üst düzey yatırımcılarla bir toplantı düzenleyecek.

Bu ürünler, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) 10 Ocak’ta onay aldı ve iki gün içinde Gümüş ETF’nin piyasa değerini aştı.

Pek çok analiste göre şu anda Bitcoin piyasası boğa koşusunun başlangıç aşamasında bulunuyor ve bu tür Bitcoin destekli ürünlerin reklamları, Bitcoin piyasasına daha fazla para girişi potansiyeli taşıdığı için kripto para topluluğu tarafından önemli görülüyor.

Büyük miktarda Bitcoin alımları ile bilinen Microstrategy’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Michael Saylor yakın zamanda yaptığı bir tahminde 2024 yılında BTC’nin fiyatının 350 bin doları bulmasını bekliyor.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Google Bitcon ETF Reklamlarına İzin Vermeyi Planlıyor
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!