Beklerken Yaşlandık: SEC Tüm Bitcoin ETF Başvurularını Nihayet Onayladı

Sec bitcoin etf onayladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haftalardır gündemi meşgul eden, manipülatif haberlerle BTC fiyatını dalgalandıran Bitcoin ETF onayı nihayet geldi. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dünyanın en büyük varlık yöneticilerinin sunduğu spot Bitcoin ETF başvurularını sonunda onayladı. Aşağıdaki açıklama SEC’in sitesinde önce yayınladı, daha sonra sayfaya ulaşılamaz oldu. Kripto topluluğu Gary Gensler’den bir açıklama bekliyor.

SEC spot btc etf onayı

Gensler Açıklama Yaptı

Dün geceki skandal tvit sonrası topun ağzında olan SEC başkanı Gary Gensler SEC’in internet sitesinde yayınladığı -hack değilse eğer- yazıda başvuru yapılan 11 Bitcoin spot ETF’in tamamının onaylandığını açıkladı. Açıklamada teknik konulara değinen Gensler, “Bugün belirli spot bitcoin ETP hisselerinin listelenmesini ve alım satımını onaylamış olsak da, bitcoin’i onaylamadık.” dedi.

Gensler’in açıklamasında, önceki reddetmelerin aksine, tüm spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasına yol açan bazı faktörler olduğunu belirtti. Açıklamada SEC’nin Grayscale’e karşı davasına atıfta bulunularak, davranışın onay kararına etkisine dair bir ima yapıldı.

Gensler, karardan pek memnun olmamış bir tavırla, bitcoini kara para ticareti ve terörün finansmanıyla ilişkilendirerek, yatırımcıları bitcoin ticareti yaparken dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Haberler gelmeye devam ediyor..

Bloomberg, işlemin ilk gününde 4 milyar dolarlık spot Bitcoin ETF girişi öngörüyor ve 2 milyar doların doğrudan BlackRock’tan gelme ihtimali var.

Bitwise, spot Bitcoin ETF kârlarının %10’unu açık kaynaklı Bitcoin gelişimine bağışlayacak.

Oy kullanan SEC Başkanı ve üç komisyon üyesi görüşlerini açıkladı;

-Daha önceki mahkeme kararı nedeniyle Gensler destekledi.
-Peirce ve Uyeda onay kararını destekledi
-Crenshaw emeklilik hesaplarının zarar görme ihtimali nedeniyle karşı çıktı.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Beklerken Yaşlandık: SEC Tüm Bitcoin ETF Başvurularını Nihayet Onayladı
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!