Michael Saylor: Bitcoin Hala Ucuz, Hedef 1 Milyon Dolar mı?

michael saylor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MicroStrategy’nin kurucusu ve Bitcoin topluluğunun önde gelen bir figürü olan Michael Saylor, Bitcoin’in yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşabileceğini twitter hesabında paylaştı. Saylor, Bitcoin’in hala ucuz olduğunu ima etti.

Saylor, Twitter’da iyimserliğini ifade ederek, mevcut Bitcoin fiyatının hala 70.000 doların altında olduğunu belirtti. Bu seviyeyi, başka bir Bitcoin savunucusu olan Samson Mow’un desteklediği “1 milyon dolarlık Bitcoin” fikrini takip ederek 0,07 milyon dolar olarak ifade etti.

En son güncellemeye göre, Bitcoin Pazartesi günü 68.686 dolara ulaştı. 69 binlik ATH’a sadece 300 dolar kala hızlı bir düzeltme hareketiyle fiyat 65.130 seviyesine kadar geriledi. Ancak yazı hazırlandığı sırada fiyat bir miktar toparlanmış durumda. CoinGecko verilerine göre BTC şu anda 67.557 dolardan işlem görüyor.

Saylor, 70.000 doların Bitcoin için bir sonraki tarihi zirve için doğal bir seviye olabileceğine inanıyor. Daha önceki ATH, Bitcoin’in 69.000 doları aştığı Kasım 2021’de elde edildi. Saylor’ın liderliğindeki iş zekası şirketi MicroStrategy, Ağustos 2020’den bu yana sürekli olarak Bitcoin satın alıyor. Şirket, Şubat ayının sonlarında yaklaşık 155 milyon dolara 3.000 BTC satın alarak başka büyük bir Bitcoin alımını duyurdu. Şirket şu anda 12,8 milyar dolardan fazla değere sahip olan 193.000 Bitcoin’e sahip.

Analistler Altcoin Sezonu Bekliyor

Ünlü kripto analisti Michael van de Poppe da Twitter’da görüşlerini paylaştı, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç gün içinde yeni bir tarihi zirveye ulaşabileceğini belirtti.

Yeni ATH beklentisine rağmen, Poppe, potansiyel bir altcoin sezonundan bahsetti. Bitcoin’in ilerleyen aylarda orta 50.000 dolar aralığına gerileyeceğini ve altcoin’lerin ralliye başlayacağını öngörüyor. Poppe, Nisan ayının ortasına planlanmış olan Bitcoin halving etkinliğinin önemine vurgu yaptı. Bu olay her dört yılda bir gerçekleşir ve madencilerin her yeni blok için kazandıkları Bitcoin ödülünü yarıya düşürür. Önümüzdeki halving sonucunda ise mevcut ödül 6,25 BTC’den 3,125 BTC’ye düşecek. Poppe, bu etkinliğin kripto para piyasası dinamiklerini etkileyebileceğini öne sürüyor.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Michael Saylor: Bitcoin Hala Ucuz, Hedef 1 Milyon Dolar mı?
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!