Milyar Dolarlık Bitcoin Harekete Geçti: Analiz Şirketi Açıkladı

btc enflasyon
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cüzdan analiz şirketi Arkham Intelligence’ın bildirdiğine göre, uzun süredir hareket görmeyen bir cüzdandaki 2 milyar dolar değerindeki Bitcoin (BTC), 5 yıl sonra ilk kez hareket etti. Grayscale’in de bir kripto borsasına 9.000 BTC taşımasıyla aynı döneme denk gelmesi Bitcoin için neler bekleniyor? sorusunun sorulmasına neden oldu.

Arkham Intelligence, 2 milyar dolar değerindeki uzun süredir hareketsiz olan Bitcoin’in hareket ettiğini bildirdi. Arkham’a göre bu hareketsiz cüzdanda daha önce sadece 2019 ve 2013 yıllarında iki kez hareket gerçekleşmişti.

Arkham twitter üzerinden yaptığı paylaşımda konuyu şu şekilde açıkladı:

2 MİLYAR dolar değerindeki hareketsiz Bitcoin, bugün ABD piyasası açılmadan hemen önce, birkaç bağlantılı adreste hareket etti. Bu BTC’ler en son 2019’da hareket etmişti ve o tarihten önce 2013’ten beri hareketsizdi.

Arkham’ın raporu, Bitcoin’in Grayscale’e bağlı en son hareketi ile birlikte gelen satış baskısıyla aynı zamana denk geldi. Grayscale’in, Salı günü 385 milyon doların üzerinde değere sahip 9.000 BTC taşıdığı bildirilmişti.

Şirketin BTC transferleri, her biri 1.000 coin içeren birkaç parti halinde gerçekleşti ve toplamda 385 milyon doları aştı. Blockchain araştırmacısı Lookonchain, Grayscale’in kripto paraları Coinbase Prime‘a gönderdiğini belirtti.

Geçen hafta, Grayscale’e bağlı cüzdanlar, Lookonchain tarafından 12 Ocak Cuma günü paylaşılan verilere göre, 4.000 Bitcoin’i borsaya aktardı. Bu BTC hareketleri, SEC’nin spot Bitcoin ETF‘lerini onaylamasının ardından GBTC’den çıkışların piyasayı etkilemesiyle gerçekleşti.

Bitcoin fiyatı yazı esnasında 43.165 dolar civarında seyrediyordu. Bu BTC hareketlerinin, lider kripto para üzerinde yeni satış baskısı yaratıp yaratmayacağını önümüzdeki günler gösterecek.

Image by wirestock on Freepik

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Milyar Dolarlık Bitcoin Harekete Geçti: Analiz Şirketi Açıkladı
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!