Polygon (MATIC): Teknik Göstergeler ve Beklentiler

polygon yorum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polygon (MATIC) fiyatı geçen haftaki düşüşün ardından toparlanmaya başladı. Diğer yandan, Polygon’un DeFi için önemli bir metriği artış göstererek blokzincirin Ethereum’un ardından ikinci sıraya gelmesini sağladı.

Polygon’un DeFi Gelirlerinde Artış Var mı?

Bugün Polygon tarafından paylaşılan bir tweet’e göre, Polygon’un 2023’te “super user DEX swappers” (süper DEX kullanıcıları) açısından ikinci sırada yer aldığı belirtildi. Bu metrik ilgili blokzincir üzerinde 100’den fazla on-chain işlem yapmış olan kullanıcıları “süper kullanıcı” olarak etiketliyor.

Bu metriğe göre Polygon sadece Ethereum’un gerisinde kalarak 2. sırada yer aldı. Sıralamaya göre hemen ardında ise Solana var. Diğer blokzincirler ise bu üçlünün epey gerisinde kaldı.

Diğer yandan Koinabc.com olarak DeFiLlama verilerinden elde ettiğimiz grafiklere göre Polygon ağında üretilen ücretlerin son iki aydır düşüş yönlü olduğu görülüyor. Toplam kilitli varlık (TVL) analizi yapıldığında ise son iki aylık süreçte yatay bir seyir izlendiği göze çarpıyor.

polygon ağı tvl grafiği
Polygon ağı TVL ve Ücret grafiği, Kaynak: DeFiLlama

Aynı dönemde Polygon’un ağ aktivitesi arttı. En son verilere göre, MATIC’in günlük aktif adresleri yukarı yönlü bir ivme kazandı, ancak günlük işlem sayısı düşük kaldı.

MATIC Fiyatı Etkilendi

Polygon ağ aktivitesi biraz riskli görünse de, MATIC’in fiyat hareketi boğa eğilimi kazandı. CoinMarketCap verilerine göre, MATIC son 24 saatte %3’ten fazla artış kaydetmiş durumda. Haftalık grafikte ise hafta içi yaşadığı sert düşüşü geri almış gözüküyor. Yazı hazırlandığı sırada MATIC 0,7793 dolardan işlem görmekteydi.

Polygon fiyat grafiği
MATIC fiyat grafiği, Kaynak: CMC

Santiment verilerine göre ise, Polygon’un borsalardaki arzının geçen hafta düştüğü gözlendi. Bu durum alım yönlü hareketlerin artması olarak yorumlanıyor. Diğer yandan olası bir fiyat artışının devam işareti olarak da yorumlanabilir.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Polygon (MATIC): Teknik Göstergeler ve Beklentiler
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!