Solana, O Kritere Göre Polygon’un Gerisinde Kaldı

solana nft ecosystem
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana Blokzincir platformu, NFT satışlarında yaşadığı düşüşten sonra rakibi Polygon’un gerisine düştü.

En güncel verilere göre, Solana’nın NFT ticareti hacmi %17,17 azalarak toplamda 4,5 milyon dolarlık satışa ulaştı. Bu düşüş, Polygon’un ticaret aktivitesinde belirgin bir artış gösterdiği, satışlarda %84,94’lük bir artışla 9 milyon dolar seviyesine ulaştığı bir döneme denk geldi.

Bitcoin ve Ethereum önde

NFT pazarı dinamik değişimlere tanıklık ediyor ve Ethereum, 13,4 milyon dolarlık hacimle liderliğini sürdürüyor.

Bu arada, genellikle NFT işlemleriyle daha az ilişkilendirilen Bitcoin, %18,52’lik bir düşüşe rağmen 13 milyon dolarlık hacimle istikrarlı bir seyir izledi.

NFT’ler için 30 günlük hacim verileri, Bitcoin’in satışlarda neredeyse 870 milyon dolarlık bir hakimiyet sergilediğini, Ethereum NFT pazarının ise 710 milyon doları aştığını gösteriyor. Solana ve Polygon da önemli aktivite gösteriyor, sırasıyla yaklaşık 334 milyon dolar ve 99,4 milyon dolarlık toplam hacme sahipler.

Solana popülerliğini yeniden kazanıyor

Mevcut düşüşe rağmen, Solana’nın son zamanlardaki popülarite artışı dikkate değer, Son 30 günde %30’luk bir fiyat artışı yakalayan platform ciddi kazanç sağlayan airdroplarıyla da kripto camiasında adından söz ettirdi.

CryptoSlam‘e göre Aralık 2023’te Solana, beklenmedik bir şekilde Ethereum’un aylık NFT satış hacmini geçti. Solana NFT’lerinin yaklaşık olarak 366,5 milyon dolarlık satışı, Ethereum’un 353,2 milyon dolarlık satışına kıyasla dikkat çekiciydi.

Bu, Ethereum’un sektördeki uzun süreli üstünlüğü göz önüne alındığında beklenmeyen bir gelişmeydi. Solana’daki satışlardaki artış, benzersiz alıcı ve satıcı sayısında önemli bir artış da dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlandı.

Kaynak: u.today

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Solana, O Kritere Göre Polygon’un Gerisinde Kaldı
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!