Ripple İş İlanı Verdi: Büyük Haber Yakın mı?

ripple xrp etf
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple’ın iş ilanı ve analist tweet’i XRP ETF spekülasyonlarını alevlendirdi, ancak onay belirsizliğini koruyor.

Dünyanın 6. büyük kripto parası XRP için bir borsa işlem fonu (ETF) onayının yakın olduğuna dair bazı gelişmeler yaşandı. Fox Business analisti Eleanor Terrett’in bir tweet’i ve Ripple’ın bir iş ilanının spekülasyonları ateşlemesi ile XRP ETF Kripto Twitter’da en çok konuşulan gündemlerden biri oldu.

XRP ETF’si Yakında mı?

Kripto alanındaki haberleriyle tanınan Terrett, Ripple’ın New York’ta iş geliştirmeden sorumlu üst düzey bir yönetici için yaptığı iş ilanına yorum yaparak tartışmayı başlattı. İş ilanı açıklamasında “kripto paraya yönelik ETF girişimlerini yönlendirme” maddesinin belirtilmesi kripto topluluğunun dikkatini çekti.

Bu detay, SEC’nin 11 spot Bitcoin ETF’sini onaylamasının ardından gelen zamanlamayla birleşince, birçok kişi yakın bir tarihte XRP ETF olasılığının gündeme gelebileceği konusunda spekülasyon yapmaya başladı. İlgiyi artıran bir diğer faktör ise Terrett’in potansiyel XRP ETF’si ile yakın zamanda onaylanan Bitcoin ETF’leri arasında benzerlikler çizmesiydi.

Terrett, Bitcoin için SEC onayının bir vadeli işlemler piyasasının varlığına dayandığını belirtti ve benzer bir yolun XRP için de geçerli olabileceğini söyledi. “Eğer XRP bir vadeli işlemler ETF’si alırsa, o zaman bir gün spot bir ETF almaya doğru bir adım olur.” şeklinde bir tweet attı.

Terrett’in yorumları, kripto muhabiri Wu Blockchain dahil sektör gözlemcilerinin dikkatini çekti. Wu Blockchain, “Ripple’ın iş ilanı, kripto paraya yönelik ETF planlarını teşvik etme veya şirketin bir ETF için başvuru yapma hazırlığında olduğuna dair ipuçları içeriyor olabilir.” şeklinde bir tweet attı.

XRP ETF Onayı Kesin Değil

İş ilanı ve Terrett’in haberi, yaklaşan bir XRP ETF’sinin kesin bir kanıtı olmasa da, yatırımcıların umutlarını artırdı. Kripto topluluğu şimdi Ripple veya SEC’den herhangi bir haber bekleyerek gelişmeleri dikkatle izliyor.

ETF’ler için SEC’nin onay süreci karmaşık ve genellikle uzun sürer. Ancak, olası bir XRP ETF’si etrafında dönen şu anda ki heyecan, düzenlenmiş kripto yatırım seçeneklerine artan ilgiyi ve XRP’nin bu evrilen piyasada oynayabileceği potansiyel rolü vurguluyor.

Diğer Yandan Bitcoin’in aksine, XRP’nin iyi kurulmuş bir vadeli işlemler piyasası bulunmamaktadır. SEC’nin XRP konusundaki durumu, Ripple ile devam eden dava nedeniyle belirsizdir. Herhangi olumlu bir ETF gelişmesi, davanın çözümüne bağlıdır.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Ripple İş İlanı Verdi: Büyük Haber Yakın mı?
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!