Son Bir Ayda En Fazla Kazandıran 3 Altcoin: Devamı Gelecek mi?

Altcoin teknik analiz
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin spot ETF’lerinin onay beklentisi ile adeta mini bir boğa sezonu yaşayan kripto piyasalarında son bir ayda en büyük çıkışı yakalayan 3 altcoini koinabc.com olarak sizler için analiz ettik.

1.Moonriver (MOVR) Teknik Analiz

Moonriver, Kusama ağı üzerindeki Ethereum uyumlu bir parachaindir, bu da merkezi olmayan uygulamalar için etkileşim olanağı sağlar. CMC verilerine göre MOVR geçtiğimiz son 30 günde %260’lık bir yükseliş yaşadı.

Kasım 2021’deki 540 dolarlık zirvesinden ayı piyasası döneminde 3,86 dolara kadar gerileyen kriptokoin, uzunca süren bir sessizliğin ve hacimsizliğin ardından Aralık ayının ortasından itibaren yüksek hacim ve ona bağlı olarak gelen büyük bir pump yaşadı. 3,86 dolar seviyesinden 44 dolara kadar hızlı bir yükseliş yaşayan kriptopara yazı yazıldığı esnada 27 dolar seviyesinde konsolide oluyor.

Önceki fiyat hareketi analiz edildiğinde orta vadede fibonacci seviyelerinin destek ve direnç noktası olarak çalışmasının muhtemel olduğu görülüyor.

Dikkat edilmesi gereken seviyeler sırasıyla 45, 92, 143 ve 181 dolar.

movr teknik analiz grafiği
MOVR teknik analiz grafiği, Tradingview.com

2. Internet Computer (ICP) Teknik Analiz

Internet Computer (ICP), dört haftalık bir yükselişle kripto piyasasına damgasını vuran ikinci altcoin oldu ve değerini %178 oranında artırarak 16,30 dolara yükseltti. Tıpkı MOVR gibi ICP’de all time high (ATH) fiyatı olan 720 dolardan epey uzakta uzun zamandır konsolide oluyordu. Aralık ayının başından itibaren yükselişe geçen kriptopara 4 dolar seviyesinden sıçrama yapmayı başardı.

Uzun vadeli fibonacci seviyeleri kontrol edildiğinde 22, 45, 69 ve 87 dolar seviyelerinin dikkatle izlenmesi gerekmektedir.

icp teknik analiz grafiği
ICP teknik analiz grafiği, Tradingview.com

3. SEI Teknik Analiz

Piyasaya çıktığı Ağustos ayında güçlü bir çıkış yakalayan SEI coin 0,48 seviyelerinden 0,1 seviyelerine kadar düşüp Kasım ayı ortalarına kadar bir konsolidasyon süreci geçirdi. Aralık başından itibaren hacmin yükselişi ve ağın kullanım oranının artışı fiyata olumlu yansıdı. Son bir ayda %150’lik bir artış gerçekleştirerek üçüncü altkoin olarak sıralamaya girdi.

Muhtemel fibonacci seviyeleri göz önüne alındığında direnç ve destek olarak çalışması beklenen fiyatları grafikte görebilirsiniz.

sei teknik analiz grafiği
SEI teknik analiz grafiği, Tradingview.com

Gelmesi muhtemel boğa sezonu için bu koinlerin hala gidecek yolu olsa da kriptopara piyasasında düşüşlere de her zaman yer olduğunu unutmayalım.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Son Bir Ayda En Fazla Kazandıran 3 Altcoin: Devamı Gelecek mi?
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!