Bloomberg ETF Uzmanı, Bitcoin Spot ETF Başvuruları İçin Ret İhtimali Görmüyor

btc spot etf
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg’un üst düzey ETF uzmanı Eric Balchunas, Bitcoin spot ETF başvurularının Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanma olasılığının yüksek olduğunu belirtti.

Bir önceki değerlendirmesinde, Balchunas, SEC’nin bu başvurulara ilişkin kararını 10 Ocak 2024 tarihinden önce açıklayabileceğini tahmin etmişti.

Koinabc.com‘dan dün okuduğunuz üzere MatrixPort’un son raporu, SEC Başkanı Gary Gensler’ın kripto paralara karşı tutumuyla bilinen bir isim olması nedeniyle bu Bitcoin ETF ürünlerine onay verme olasılığının düşük olduğunu öne sürdü.

MatrixPort’un raporunu takiben Bitcoin’in fiyatı birkaç saat içinde %8 oranında bir düşüş yaşadı. Şu anki Bitcoin fiyatı 43.644 dolar ve son 24 saat içinde %3,44 oranında tekrar bir yükseliş yakaladı.

matrixport etf raporu
Matrixport raporunun ardından BTC fiyatı

Bloomberg analisti Eric, bir takipçisine cevap verdiği tweetinde görüşlerini paylaşarak beş SEC komisyon üyesinden üçünün Bitcoin spot ETF başvurusu onayını desteklediğini belirtti. Eric’e göre, SEC personeli, Gensler’ın rehberliğinde, tatil günlerinde bile tüm bu başvurular üzerinde büyük bir zaman harcadı.

Kısacası, oylama süreci altında Bitcoin spot ETF başvuruları çoğunluk destegi alacak. Eric’in olumsuz duygulara karşı yaptığı bu açıklama, Bitcoin yatırımcıları için bir umut ışığı olarak hareket ediyor, çünkü eğer SEC, bu başvuruları kesinlikle onaylamamaya karar verirse, mevcut Bitcoin boğa dönemini olumsuz etkileyebilir.

Aynı gün, bir FOX Business muhabiri, SEC’nin Bitcoin spot ETF başvuruları için son kararı almak üzere Nasdaq, Cboe ve NYSE ile bir toplantı düzenlediğini bildirdi.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Bloomberg ETF Uzmanı, Bitcoin Spot ETF Başvuruları İçin Ret İhtimali Görmüyor
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!