Kaçırılıp Fidye İstenen Kripto Madencisi Kurtarıldı

Kidnapped btc miner
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Noel gününde kaçırılan bir Rus kripto madencisi, 15 milyon ruble (164.000 dolar) fidye ödenmezse uyuşturucu satma suçuyla polise ihbar edileceği tehdidiyle rehin tutuldu. 23 yaşındaki genç, İzhevsk’teki evinin önünde üç kişi tarafından kaçırıldı ve bir araca bindirilerek tehdit edildi.

Kaçıranlar, rehineyi serbest bırakma karşılığında kurbanın kardeşinden 15 milyon ruble talep etti. Telegram üzerinden iletişime geçtikleri kurbanın kardeşini bu talebi yerine getirmemesi durumunda, şahsı uyuşturucu satmak suçundan polise teslim etmekle tehdit ettiği belirtildi.

Haber kaynağına göre, kaçıranlardan birinin rehineyi kişisel olarak tanıdığı bildirildi. Kaçırma olayını gerçekleştirmek için kullanılan aracın da çalıntı olduğu tespit edildi. Soygun ve şantaj suçlarından sabıkası olan üç zanlı polis tarafından yakalandı ve 12 yıl hapis cezası ile yargılanacaklar.

Kripto dünyasındaki artan suç vakaları, yatırımcıları ve madencileri giderek daha fazla güvenlik riskiyle karşı karşıya bırakıyor. Bu tür olaylar, sektördeki güvenlik önlemlerinin ve düzenlemelerin artırılmasını gündeme getiriyor.

Kripto ile ilgili kaçırma olaylarına daha önce de rastlanıldı. “Crypto King” lakaplı 40 milyon dolar çalmakla suçlanan Aiden Pleterski‘nin de memnuniyetsiz yatırımcıları tarafından kaçırılıp dövüldüğü haberlere yansımıştı.

Mayıs ayında yaşanan diğer bir vakada ise İspanya’da tatil yapan bir kripto yatırımcısı, silahlı kişiler tarafından rehin tutuldu. Grup, adamı serbest bırakma karşılığında bir milyon dolarlık fidye talep etti.

Kaçırılıp Fidye İstenen Kripto Madencisi Kurtarıldı
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!