Ünlü analiz şirketinin Bitcoin ETF onayı ile ilgili tahmini piyasaları karıştırdı

btc spot etf
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü analiz şirketi Matrixport’un bugün yayınladığı raporunda SEC’in Ocak ayında tüm Bitcoin spot ETF’lerini reddedeceğine ve nihai onayın ikinci çeyrekte alınabileceğine dair tahmini BTC fiyatında dalgalanmaya yol açtı.

Rapor ETF’lere ret gelirse BTC fiyatının 36.000 ila 38.000 dolar arasına düşebileceğini tahmin ederek yatırımcılarına short (kısa) pozisyon önerdi.

Bir önceki raporunda Matrixport 2024 yılı başında BTC fiyatının ETF onayı beklentisiyle önce 45.000 dolara ardından da 50.000 dolar seviyesine yükseleceğini tahmin etmişti. Yeni yıla girerken fiyatın 45.000 seviyesine gelmesiyle bu tahminlerinde başarılı olmuş olsalar da 50.000 seviyesi tahminlerinden vazgeçtiler.

Bugün yayınladıkları son raporda Matrixport, başvuru sahipleri ile SEC personeli arasında sık sık yapılan toplantılara rağmen, bir türlü sonuç alınamadığı belirtti. Analiz şirketine göre SEC tüm başvuruların onaylanmadan önce karşılaması gereken kritik bir gerekliliği karşılamadığına inanıyor ve bu yüzden Ocak ayında tüm teklifleri reddetmesi daha olası. Raporda, bu gerekliliklerin ancak 2024 yılının ikinci çeyreğinde karşılanabileceği tahmin ediliyor.

Rapor SEC komisyonunu oluşturan üyelerin Demokratlar tarafından domine edildiğini ve SEC başkanı Gensler’in kripto paralara hala sıcak bakmadığını belirtiyor.

Son olarak analiz şirketi yatırımcılarına eğer SEC 5 Ocak’a kadar herhangi bir onay vermezse daha fazla beklememelerini ve BTC’de short pozisyon almalarını öneriyor. Yine de rapor SEC ETF’leri tamamen ret bile etse 2024 yılının halving yılı olduğu için BTC için iyi bir yıl olacağına inanıyor.

Ünlü analiz şirketinin Bitcoin ETF onayı ile ilgili tahmini piyasaları karıştırdı
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!