Starknet Airdrop Dağıtımı Başladı: Binance Listeledi, Fiyat Ne Olacak?

starknet airdrop
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük bir merakla beklenen Starknet (STRK) airdrop 20 Şubat TSİ 15:00’da claim edilmeye başlandı. Yaklaşık bir saat sonra saat 16:00’da ise Binance listelemesi aktif oldu ve STRK coin alım-satıma açılmış oldu.

Starknet resmi twitter hesabı claim işleminin provisions.starknet.io adresinden yapılması gerektiğini duyurdu. İlk dakikalarda claim denemeleri yapan pek çok kullanıcı sorunsuz şekilde STRK tokenlerini aldıklarını Twitter’da paylaştılar. Ancak daha sonra yoğunluk nedeniyle claim süreci yavaşlamaya başladı. Kullanıcılar claim sürecinin son aşamasında “something went wrong” uyarısı aldıklarından yakınıyorlar. Bu aşamayı geçen kullanıcılar ise yaklaşık 160 bin cüzdanın beklediği bir claim sırasına alındıklarını ifade ediyorlar.

strk airdrop
Starknet airdrop ekranı ve bekleme sırası, Kaynak: starknet.io

Bazı kullanıcılar “something went wrong” hatası ile ilgili olarak Argent cüzdanının yeni sekmede açılmasının işe yaradığını iddia ediyor:

Büyük Borsalar Listeledi, STRK Fiyatı Dalgalanıyor

Neredeyse bütün büyük borsalar tarafından listelenen STRK coin şu ana kadar Coingecko verilerine göre 460 milyon dolardan fazla işlem hacmi yaptı. Binance’de listelendiği ilk dakikalarda fiyatın 6 dolara kadar yükseldiği gözlensede bu uzun sürmedi. Yazı hazırlandığı esnada STRK fiyatı 2,88 dolardan işlem görmekteydi. Bu fiyat üzerinden hesaplandığında Starknet 2,15 milyar dolarlık bir market büyüklüğüne ulaşarak kripto para sıralamasına 50. sıradan giriş yapmış oldu.

Starknet Airdrop Kriterleri Memnun Etmedi

Starknet için airdrop ihtimali uzun bir süredir kripto topluluğunun gündemindeydi. Geçtiğimiz yıl içerisinde pek çok airdrop avcısı konuyla ilgili içerik yazarak Twitter’da büyük bir beklenti oluşmasına sebebiyet verdi. Ancak airdrop açıklandığında getirilmiş olan kriterler, pek çok kullanıcıyı memnun etmedi. Özellikle airdrop için snapshotun alındığı tarihte Starknet cüzdanında 0,005 ETH bulundurma zorunluluğu pek çok kullanıcının elenmesine neden oldu.

Diğer yandan airdrop alan kullanıcılar ise memnun gözüküyor. En az alan cüzdanlar Starex kullanıcıları oldu ve 111,1 adet token aldılar. Starknet ağ kullanıcıları ise en az 500 adet token almayı başardı. Ortalama 2,8 dolardan hesap edilecek olursa airdrop kazanan hesaplar en az 300 dolar ila 1400 dolar değerinde bir token almış oldular.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Starknet Airdrop Dağıtımı Başladı: Binance Listeledi, Fiyat Ne Olacak?
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!