Türkiye’nin Yasaklı Listesine Konulduğu Airdrop Tepki Çekti

altlayer airdrop türkiye
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun bir zamandır airdrop beklentisi yaratarak kullanıcılarına çeşitli görevler yaptıran AltLayer projesi, sıra airdropu vermeye gelince Türkiye’yi yasaklı ülkeler listesine aldı. Bu karar Türk kripto topluluğunda kızgınlığa yol açtı.

AltLayer, uygulama geliştiricilerin yürütülebilir katmanlar oluşturabilecekleri ve başlatabilecekleri çok yönlü bir ortam sağlar. Bu katmanlar, uygulamaların işlevselliğini genişletme (genişletilebilirlik) ve çeşitli unsurları birleştirme (birleştirme) amacını taşır.

Eigen Layer ve Celestia stakerlarına airdrop yapacağını duyuran proje, zamanında pek çok galxe görevi belirlemiş ve kullanıcılardan bu görevleri yapmalarını istemişti. Bu aşamada herhangi bir ülke kısıtlaması koymayan AltLayer, airdrop vermeye gelince aralarında Türkiye’nin de olduğu pek çok ülkeye kısıtlama getirdi.

Kısıtlama haberi yayılınca twitterda Türk kullanıcılar tepki göstermeye başladı. Kripto fenomeni 0xNordic, durumu açıklayan aşağıdaki tviti gönderdi.

0XNordic, Türkiye’de yapılması planlanan kripto varlık düzenlemesi ardından bu olayların daha sık yaşanacağını düşünüyor.

Bir diğer kripto fenomeni mufettis.eth ise farklı bir bakış açısıyla yaklaştı. Mufettis.eth görevleri yaptırırken yasaklama kararı konulmaması ama sıra ödüle gelince bu şekilde davranılmasını eleştirdi ve insanları tepki göstermeye çağırdı.

Oxumut ise projeyle ilgili diğer bir noktaya değindi. Projenin airdrop şartları arasında sunduğu NFT sahibi olma kriterini mantıklı bulmadığını ve NFT sahiplerinin takım üyesi olduğundan şüphelendiğini ifade etti.

Tepkiler Sonuç Verdi

Türk kripto topluluğunun gücünü hafife alan AltLayer projesi geri adım atarak Türkiye’yi yasaklı ülke listesinden sessiz sedasız çıkardı. Projeden herhangi bir açıklama yapılmasa da paylaşılan medium makalasinde yasaklı ülkeler arasında artık Türkiye bulunmuyor.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Türkiye’nin Yasaklı Listesine Konulduğu Airdrop Tepki Çekti
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!